Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Velký požár na Slovanech, silně popálený muž před ohněm vyskočil ze třetího patra

Všechny záchranné složky zasahují u požáru v bytovém domě, zatím víme o minimálně čtyřech zraněných

Autor: Karel Aleš neděle 9. června 13:08 , aktualizace středa 12. června 12:40

Hasiči Policie Záchranáři

     Dnes před polednem došlo v jednom z domů v Božkovské ulici v Plzni na Slovanech k požáru bytu ve třetím nadzemním podlaží. Oheň a silné zakouření prostoru bohužel uvnitř domu uvěznilo několik osob.


     Na místo okamžitě vyjelo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, několik posádek záchranářů a také velké množství policejních hlídek. Jejich příjezd bohužel komplikovalo několik bezohledných řidičů, jejichž vozy stojící v křižovatkách bránily plynulému průjezdu hlavně větší technice hasičů.

     Ještě před příjezdem záchranných složek se však před ohněm jeden z obyvatel bytu ve třetím podlaží pokusil uniknout skokem z okna do vnitrobloku a utrpěl mimo jiné i zlomeninu stehenní kosti.

     "Byla to naprosto čirá hrůza! Viděla jsem, jak se z okna ve třetím patře vyklonil muž, za ním šel hustý kouř, pak přepadl přes parapet a dopadl dole na beton. Byla to hrozná rána!" popsala pád muže z okna svědkyně.

     Na parapet okna ve druhém patře nad ulicí zase před kouřem utekl chlapec, kterého museli hasiči zachránit pomocí výškové techniky.

     Policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali z domu asi šest osob, dalších přibližně pětadvacet se evakuovalo samo ještě před příjezdem hasičů a policistů.
     Z hořícího bytu se hasičům podařilo zachránit i živou kočku a klece s kanárky.

     Ulice je zcela uzavřena a pro obyvatele domu byl přistaven evakuační autobus hasičů. 

     Hasiči zahájili hasební práce v bytě, který oheň zcela zničil. Během krátké chvíle se jim podařilo požár lokalizovat a uhasit. Podle tiskového mluvčího hasičů bylo několik dalších bytů poškozenou kouřem a v současné době probíhá odvětrávání pomocí přetlakové ventilace.

     "Požár jsme dostali pod kontrolou do deseti minut od příjezdu první jednotky," upřesnil tiskový mluvčí hasičů.

     Záchranáři si do péče převzali muže zraněného pádem, několik osob nadýchaných kouře a jednoho z hasičů, u kterého v průběhu hasebních prací došlo k přehřátí.

     "Z místa události jsme transportovali asi pětatřicetiletého muže ve velmi vážném stavu s popáleninami a po pádu asi ze 3. patra na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň. Zhruba čtrnáctiletého chlapce jsme transportovali k dovyšetření na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Nadýchaného muže narozeného v roce 1974 jsme po ošetření ponechali na místě," uvedla zatím tisková mluvčí záchranářů.

     Na místě v tuto chvíli pracuje vyšetřovatel hasičů a kriminalisté, kteří zjišťují příčinu požáru a výši škody.

Foto KP a HZS

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.