Foto

Požár bytu ve Žlutické ulici evakuoval celý dům

Škodu více než milion korun zřejmě způsobila powerbanka

23. srpna 2017 10:19, aktualizace středa 23. srpna 19:25

Hasiči Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes čtvrt hodinu před čtvrtou hodinou ráno vyhlásilo operační středisko poplach hasičům v Plzni na stanicích Košutka, Střed a boleveckým dobrovolným hasičům. Vyslalo je do ulice Žlutická na Košutce k požáru bytu ve 4. nadzemním podlaží panelového domu.
     Na místo podle svědků jako první dorazili policisté a začali s hašením. Svědci také uvedli, že jim při hašení velmi pomohl mladík z druhého patra domu. 
    "Ohnisko požáru se nacházelo v jednom z pokojů na posteli, ve které pravděpodobně v důsledku technické závady začala hořet powerbanka. Požár s hustým černým kouřem poničil vybavení celého bytu.
     Budovu bylo potřeba urychleně evakuovat. Někteří lidé opustili své domovy sami, několik osob vyvedli ven policisté ještě před příjezdem jednotek PO a některé museli vyvést hasiči v dýchacích maskách. Evakuace se dotkla krátkodobě, zhruba na půl hodiny, celkem 40 osob. Majitelka bytu se nadýchala zplodin hoření a ZZS ji musela odvézt do nemocnice," uvedla tisková mluvčí hasičů a pokračovala: "Požár hasiči dostali pod kontrolu ještě před čtvrtou hodinou ráno asi po deseti minutách zásahu. Byt hasili vodou z dvou vysokotlakých proudů, jeden vedli po schodišti a jeden pomocí výškové techniky oknem. Likvidaci ohlásil velitel po dalších deseti minutách zásahu a kolem čtvrt na pět pomohli obyvatelům zpět do svých domovů. Ven z bytu na chodbu se oheň nerozšířil, ale hasiči museli na odvětrání společných prostor použít přetlakovou ventilaci. Vyšetřovatel příčin požáru vyčíslil škodu na vybavení bytu na částku 1 milion korun, uchráněné hodnoty odhadl na 2 miliony."

     "Byla ošetřena žena, která byla ponechána na místě. Druhá žena ročník 1980 byla po ošetření předána do péče lékařů ve Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně," doplnil tiskový mluvčí záchranářů.

Foto hasiči
 

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.