Foto

Při požáru byli zraněni čtyři lidé, jednoho člověka museli resuscitovat

Muže z hořícího bytu vyvedli policisté, ostatní obyvatele domu pak hasiči

17. prosince 2021 20:12 , aktualizace 20:12

Hasiči Záchranáři Záchrana života

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek kolem půlnoci vyjížděli hasiči i policisté k nahlášenému požáru bytu v sedmipatrovém domě v Chodově na Sokolovsku.

     V době příjezdu policistů na místo byl celý dům silně zakouřený a v oknech bytu v šestém patře byly vidět plameny. "Hlídka policie vyvedla z hořícího bytu jednoho muže, který v doprovodu policistů ještě dokázal sejít ven před dům, tam ale kvůli nadýchání se kouře zkolaboval a posádka záchranné služby musela zahájit jeho resuscitaci," ocenili skvělou práci policistů sami hasiči.

     Hasiči začali požár v bytě hasit z automobilového žebříku oknem, zároveň také natáhli hadicové vedení po schodech vnitřkem budovy. Z patra, kde hořelo, a také z patra nad hořícím bytem hasiči zachránili sedm osob, další obyvatelé domu se evakuovali sami.
     "V přistaveném evakuačním autobuse hasičů bylo na nezbytně nutnou dobu umístěno celkem dvacet lidí. Kromě muže z hořícího domu ošetřila záchranná služba další tři osoby nadýchané kouřem, jednoho muže mohla po zlepšení stavu ponechat na místě, celkem tři lidé byli transportováni do nemocnice," doplnili ještě hasiči.

     Samotný požár se podařilo zlikvidovat během několika desítek minut po příjezdu hasičů na místo, po odvětrání všech prostorů se obyvatelé mohli začít vracet zpět do svých bytů. Kromě vyhořelého bytu byly po kontrole všechny ostatní bez omezení obyvatelné, nebylo tak nutné pro nikoho zajišťovat náhradní ubytování.

     Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů, příčina požáru je v šetření, stejně tak výše škody.

Foto Hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.