Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Požár vznikl v bytu problémových nájemníků

Šetření nočního požáru v Plzni na Doubravce si převzali kriminalisté

18. září 2023 06:58 , aktualizace 09:01

Hasiči Zadržení pachatele


      V noci na dnešek těsně po půlnoci došlo v Plzni v Masarykově ulici k požáru bytu v nejvyšším, tedy šestém podlaží bytového domu.

     Na místo se jako první dostali policisté z obvodního oddělení Doubravka a Speciální pořádkové jednotky, kteří vzbudili obyvatele domu a zahájili jejich evakuaci. Jen chvíli na to na místo dorazili hasiči, kteří zahájili hasební práce a pro evakuované přistavili evakuační autobus.

     "Z budovy jsme postupně evakuovali 15 osob. Ke zraněním nedošlo," uvedl nám mluvčí hasičů s tím, že v době jejich příjezdu již nedocházelo k plamennému hoření, ale jen ke žhnutí a vývinu kouře. "Po dohašení žhnoucích dveří koupelny a nábytku jsme budovu odvětrali pomocí ventilátoru. Škoda je předběžně 1 100 000 Kč. Příčina požáru je v šetření," doplnil mluvčí hasičů.

     Podle obyvatel domu v bytě bydlí problémoví nájemníci ze Slovenska. "Ona to má pronajaté ta ženská, ti zbylí dva jsou tam asi na černo. Jsou s nimi dost problémy, často je řeší policie, zrovna před týdnem se tu servali a rozbili vchodové dveře," popsal nám jeden z obyvatel a pokračoval: "Prý to chytlo od svíčky, neplatili totiž elektřinu, tak je odpojili." 

     Podle našich informací je jednou z vyšetřovacích verzí dokonce i úmyslné založení požáru. Šetření případu si totiž na místě převzali kriminalisté, policisté byt celou noc střežili a dnes dopoledne by mělo dojít k ohledání i za pomoci psovoda se psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření.


 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.