Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Majitel přistihl žháře, který vnikl do jeho garáže a zapálil tam motorku

Kriminalisté šestadvacetiletého muže obvinili a státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby

Autor: pe pátek 9. února 09:46 , aktualizace pondělí 12. února 13:42

Hasiči Policie Zadržení pachatele

     Včera jsme informovali o nočním požáru garáže ve Stříbře. Už v průběhu přípravy článku bylo jasné, že nešlo například o závadu elektroinstalace, ale o zavinění nezvaným návštěvníkem. Na žádost policie jsme o tom však ještě neinformovali, abychom nemařili právě probíhající vyšetřování. Dnes již chybějící informace můžeme doplnit.

     "V noci ze středy na čtvrtek kolem třetí hodiny ráno přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o požáru garáže jednoho z rodinných domů v obci Stříbro s tím, že v ní majitel objektu přistihl neznámou osobu. Policisté z obvodního oddělení Stříbro šetřením na místě zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Plzeňska," potvrdila nám mluvčí policie.

      Tento muž ve středu v noci vnikl na oplocený pozemek rodinného domu, odkud poté vstoupil neuzamčenými vraty do garáže, ve které prý měl v úmyslu přenocovat. Zapálením kartonu, kterým si údajně chtěl posvítit, způsobil požár, jenž následně poškodil elektroinstalaci objektu a jeden ze zaparkovaných motocyklů. Požárem způsobil škodu předběžně vyčíslenou na částku sto dvacet tisíc korun.  

      "Dotyčného muže jsme na místě zadrželi a následně byl osádkou zdravotnické záchranné služby transportován z důvodu podezření z nadýchání zplodin, za naší asistence, do zdravotnického zařízení k lékařskému ošetření. Ještě tentýž den byl muž z nemocnice propuštěn," pokračovala mluvčí policie s tím, že policejní komisař muži za jeho jednání sdělil obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a státnímu zástupci podal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.  

Včera vydaný článek k tomuto požáru:

Noční požár garáže - v péči záchranářů skončili dva muži

     V noci na čtvrtek kolem třetí hodiny došlo v ulici Na Výsluní ve Stříbře k požáru garáže.

     Z místa bylo hlášeno zranění osob, takže k požáru vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili prostor a zahájili hasební práce, zatímco záchranáři si do péče převzali dva muže.
     "Muž narozený v roce 1998 byl transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň po nadýchání zplodin z hoření. Muž narozený v roce 1986 byl ponechán na místě, jeho stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení," uvedla mluvčí záchranářů.

     Hasičům se v krátké době podařilo požár lokalizovat a poté i uhasit. "Škoda byla vyčíslena na 120 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření," sdělil nám tiskový mluvčí hasičů.
     "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení a příčinou požáru se zabýváme," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: HZS, úvodní ilustrační

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.