Foto Video

Žhářství v garáži i vykolejení vlaku

Drážní hasiči vyjížděli během několika hodin hned ke dvěma případům

středa 8. března 14:21 , aktualizace 16:15

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

Požár garáží založil žhář

     Včera před třetí hodinou odpoledne vyjížděli plzeňští drážní hasiči společně s kolegy ze stanic Plzeň Střed a Košutka a dobrovolnými hasiči z Doubravky k požáru garáží za pavlačovým domem na Jateční třídě v Plzni.


     Hasiči za použití dýchací techniky provedli průzkum obou zasažených a silně zakouřených garáží, zda se uvnitř nikdo nenachází, a zahájili hasební práce. Aby mohli řádně prohasit množství odpadu, který v garážích hořel, museli částečně rozebrat i jejich střechu.
     Požár se podařilo lokalizovat a uhasit v krátké době, podle tiskového mluvčího hasičů při události nedošlo ke zranění osob a vzhledem k tomu, že jde o objekt určený k demolici, nebyla způsobena ani finanční škoda.

     O požárech v této lokalitě informujeme poměrně často a jak nám potvrdil tiskový mluvčí hasičů, i v tomto případě šlo o úmyslné zapálení, kdy byla nalezena hned dvě ohniska požáru. Garáže si tak zjevně za cíl vybral žhář, který svůj útok již poněkolikáté zopakoval.

Vykolejení vlaku

     V noci na dnešek kolem půl dvanácté pak ještě vyjížděli drážní hasiči do prostoru nádraží v Domažlicích, kde došlo na manipulační koleji k vykolejení jedné osy vlaku Regioshark.
     Hasiči vlak za pomoci nafukovacích zdvihacích vaků a hydraulického rozpěrného válce usadili zpět na kolej a protože nedošlo k žádnému poškození ani zranění osob, mohli se vrátit zpět na základnu.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.