Foto Video

Požár kamionu uzavřel dálnici D5

Zásah hasičů v tuto chvíli na místě stále ještě probíhá

pátek 3. března 06:01 , aktualizace 13:18

Dálnice Doprava Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek po třetí hodině došlo na 52. kilometru dálnice D5 z Plzně do Prahy mezí Holoubkovem a Mýtem k požáru kamionu. Oheň se v krátké době rozšířil na celé vozidlo, ze kterého během chvíle šlehaly několikametrové plameny.


     
      Na místo vyrazili hasiči ze dvou jednotek a dálnice byla uzavřena. 
     "Požár vznikl na tahači a postupně se rozšířil, až oheň zasáhl vozidlo v plném rozsahu. Oheň jsme dostali pod kontrolu za necelých dvacet minut od příjezdu první jednotky na místo. Na místo zásahu jsme si museli vzhledem k nízkým teplotám povolat SUS se sypačem.
      Kamion převážel karton, který jsme postupně ručně vyskladňovali a prohašovali. K likvidaci požáru došlo v 7:20, na místě ale stále zasahujeme, v současné době čekáme na techniku, která odklidí vynošený a prohašený materiál,"
uvedl tiskový mluvčí hasičů. 

      "Dálnice je v současné době zcela uzavřená a je stanovená objízdná trasa přes Svojkovice. Na místě se tvoří kolony, upozorňujeme řidiče, aby využívali objízdnou trasu a počítali se zdržením. Na místě jsou policisté dálničního oddělení Svojkovice," uvedli nám policisté.

     Bohužel, jak ukazuje video našeho čtenáře, našlo se nemálo nezodpovědných řidičů, kteří záchranářskou uličku utvořenou ve vzniklé koloně neváhali zneužít. Tím si samozřejmě příliš nepomohli, ohrozili tak ale možný příjezd dalších jednotek, pokud by byly potřeba.

Aktualizace:

     Provoz na dálnici byl částečně obnoven před osmou hodinou ráno. Přesná příčina požáru je v šetření a výše škody přesáhne podle mluvčího hasičů milion korun. 

     13,15 Práce na místě stále ještě probíhají, místo je s opatrností průjezdné jedním jízdním pruhem. Policisté žádají o ohleduplnost projíždějících řidičů.

Foto HZS a čtenář
Video čtenáři

 


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.