Foto Video

"Jen tak tak jsem z kabiny stihl vyskočit!"

Požár kamionu zablokoval Rokycanskou, na místě zasahuje několik jednotek hasičů

7. září 2018 23:39 , aktualizace 23:42

Dálnice Doprava Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Dnes ve tři čtvrtě na dvě odpoledne zablokoval požár kamionu přivaděč k dálnici D5 a výpadovku na Rokycany. K požáru vozu došlo ihned po výjezdu z Plzně na Rokycanské.
     Později nám přímo na místě roztřesený řidič popsal, že jel z Plzně do Žebráku, ve stoupání slyšel menší výbuch, dle všeho turba a všiml si, že mu z výfuku šlehají plameny. Zajel tedy ke kraji a vypnul zapalování, motor však dále běžel ve vysokých otáčkách a oheň se ve chvíli zastavení rychle rozšířil a téměř okamžitě pohltil celou kabinu. Řidič stačil z vozu vyskočit jen s tím, co měl na sobě, vše ostatní mu v kabině shořelo.
     Požár se bleskurychle rozšířil na celou soupravu poté, co prohořela nádrž. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Přivaděč k dálnici byl policií uzavřen a doprava se odkláněla na Božkov. 

 Aktualizace 14:45: 

     Kamion byl uhašen, návěs i tahač jsou zcela zničeny. Na místo dorazila i zástupkyně odboru životního prostředí, která s majitelem kamionu projednává řešení likvidace vzniklé ekologické zátěže.
     Právě v tuto chvíli byl uvolněn jeden jízdní pruh, hasiči na místě ale stále zasahují a prosí řidiče, aby místem projížděli opatrně a ohleduplně.

Foto: KP, čtenáři a Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.