Foto

Požár na letišti, na místě šest jednotek hasičů

Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

neděle 29. ledna 10:33 , aktualizace 11:04

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek krátce po půl třetí vyjížděli hasiči k hlášenému požáru hlavní odletové haly mezinárodního letiště v Karlových Varech v části města Olšová Vrata. Požár se před příjezdem hasičů na místo snažili hasit policisté ručními hasicími přístroji.

     "Hasiči na místě zjistili, že se jedná o požár izolace v plášti budovy, oheň prohoříval z venku objektu i zevnitř haly, která byla celá zakouřená. Na hašení použili hasiči speciální zařízení Cobra, zároveň začali odvětrávat zakouřenou halu. Požár se bohužel stále šířil pod plechovým pláštěm, bylo tak potřeba rozebrat část krytiny z venku i zevnitř haly," uvedli hasiči s tím, že v průběhu zásahu si operační středisko hasičů vyžádalo informaci od letištního dispečinku o plánovaných letech, v noci ani v neděleních ranních hodinách žádný přílet ani odlet z karlovarského letiště v plánu nebyl, v objektu letiště tak v době požáru nebyli žádní cestující.

     Od začátku byl vyhlášený II. stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů s devíti kusy zásahové techniky.
     Před šestou hodinou ráno si místo události převzal velitel jednotky hasičů karlovarského letiště, která bude místo požáru kontrolovat. Pravděpodobná příčina je podle vyšetřovatele hasičů technická závada na elektroinstalaci a výše škody je v tuto chvíli v šetření.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.