Foto Video

Dnešní požár v Plzni nepřežil jeden muž

K tragédii došlo dnes odpoledne ve Skvrňanech

31. prosince 2020 17:01 , aktualizace 20:12

Hasiči Smrt Záchranáři

     Smutným zprávám se bohužel nevyhneme ani dnes, odpoledne po čtvrté hodině došlo v Plzni k tragédii. Ve Skvrňanech v prvním patře rodinného domu v ulici Zátiší vypukl požár zřejmě od odpadků vedle prohořelého komínu, což ještě musí potvrdit vyšetřovatel, jisté je zatím pouze to, že v bytě došlo k masivnímu zakouření.

     Na místo samozřejmě vyjeli hasiči, policisté i záchranáři.
     Podle prvotní zprávy se v domě měly nacházet čtyři osoby, tři muži a jedna žena. Tři lidé se ven doslali bez vážnějších zranění a na místě si je převzali záchranáři. Bohužel starší muž se zřejmě nadýchal zplodin hoření a zkolaboval ještě v domě. "Ostatní obyvatelé vytáhli muže narozeného v roce 1957 ven do bezpečí a poskytli mu laickou resuscitaci vedenou operátorkou tísňové linky 155, ve které pokračovali až do příjezdu všech složek IZS na místo," uvedla mluvčí záchranářů. Záchranáři se pak na chodníku před domem pokoušeli o resuscitaci ještě několik desítek minut, bohužel přes veškerou snahu všech byla neúspěšná, obnovit životní funkce se u muže nepodařilo a lékařka musela konstatovala úmrtí.
     Vyšetřování si na místě převzali kriminalisté.
     V současné chvíli čekáme na vyjádření policie, budeme aktualizovat.

Poděkování: Záchranáři by chtěli vyzdvihnout počínání zachránců na místě, jenž neváhali a i přes hrozící nebezpečí vešli do objektu. Muži poskytli velmi kvalitní srdeční masáž v nelehkých podmínkách. Velké poděkování od zasahující lékařky patří i dobrovolným hasičům ze Skvrňan.

Aktualizace - celá zpráva policie:
     Kolem šestnácté hodiny procházela žena ulicí a viděla, že z rodinného domu stoupá dým, přivolaní sousedé na chodbě uvnitř našli muže, který nejevil známky života a začali resuscitaci. Na místo vyjeli zdravotníci i hasiči, kteří lokalizovali požár a byl přivolán koroner. U zemřelého třiašedesátiletého muže byla nařízena soudní pitva k určení příčiny úmrtí.
     Požár šetří vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru i z oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Plzeň. Příčinou požáru byl s největší pravděpodobností poškozený komín a následné rozšíření ohně do objektu. V pátek budou hasiči a policisté provádět ohledání požářiště. Výše škody není zatím určena.