Foto Video

Při odpoledním požáru školy v Plzni byli zranění tři policisté

Policisté evakuovali lidi z budovy, ale sami se při tom bohužel nadýchali zplodin hoření

čtvrtek 24. března 19:07 , aktualizace 20:23

Hasiči Záchrana života

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes odpoledne došlo v budově Středního odborného učiliště stavebního v Plzni v Borské ulici k požáru. Na místo okamžitě po oznámení o hustém kouři vycházejícím z oken budovy vyjeli jak hasiči, tak i hlídky policie.

     Jako první k budově dorazila trojčlenná hlídka z obvodního oddělení Plzeň Bory. Dva policisté a policistka zjistili, že hoří ve třetím patře budovy, kde se stále ještě nacházeli zaměstnanci.
     Vzhledem k tomu, že by tito lidé mohli být v ohrožení života, policisté neváhali ani chvilku a vyrazili k učebně, přičemž cestou všechny přítomné upozorňovali na nebezpečí a posílali je ven z budovy.


     Tímto způsobem policisté evakuovali asi deset osob, než se dostali k místnost, ve které hořelo vybavení. Policisté tedy pomocí hasicích přístrojů zahájili hašení, v kterém pokračovali až do příjezdu hasičů.
     Hasiči převzali zásah a pomocí C proudu brzy požár lokalizovali a dohasili. Následně pak budovu odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

     Díky velice rychlému a velmi odvážnému jednání policistů tak nedošlo ke zranění osob nacházejících se ve škole. Bohužel všichni tři policisté se v průběhu prohledávání budovy a následného hašení nadýchali zplodin hoření.
     Hasiči tedy museli policistům před budovou poskytnout kyslíkovou terapii ke zotavení a poté je předat k dalšímu ošetření.

     Příčina požáru v budově školy je předmětem zkoumání vyšetřovatele hasičů, výše škody dosud nebyla stanovena.

     Oběma policistům i jejich mladé kolegyni bezesporu patří veliké díky za jejich statečnost a my jim přejeme brzké uzdravení!


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.