Foto

Požár v bytu Covid pozitivního pacienta

Průzkum hasičů vyběhl do osmého patra po schodech a z bytu vyvedl muže nadýchaného zplodinami hoření

2. února 2021 06:22 , aktualizace 07:47

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek se hasiči prakticky nezastavili a sotva hodinu po návratu z velice náročného zásahu ve Skvrňanech, museli vyjíždět k dalšímu požáru.
     Tentokrát byl hlášen požár bytu v osmém patře v Toužimské ulici. Vzhledem k náročnosti zásahů ve vyšších patrech na místo vyjížděli hasiči z Košutky i Plzně středu. Ukázalo se, že v bytě od nevhodně umístěné svíčky vzplanuly záclony, oheň se rychle šířil a produkoval velké množství dusivého kouře.
     Průzkum hasičů vyběhl do osmého patra po schodech, z bytu vyvedl muže nadýchaného zplodinami hoření a poté zahájil hašení. Požár se podařilo zlikvidovat v samém zárodku, takže oheň se z místnosti nestačil rozšířit do dalších částí bytu. Větším problémem bylo ale silné zakouření celého bytu, takže hasiči museli za pomoci ventilátorů vše odvětrat.
     Hasiči předali obyvatele bytu záchranářům, kteří ho po ošetření transportovali do nemocnice. Bohužel pro všechny zasahující se potvrdilo, že šlo o pacienta s nedávno diagnostikovaným onemocněním Covid-19. Mluvčí hasičů nám na dotaz k tomuto zásahu uvedl, že zasahující hasiči po návratu samozřejmě museli provést kompletní desinfekci veškerého použitého vybavení.


 


    

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.