Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Požár v Galerii Slovany, stále aktualizujeme

Francouzská ulice je uzavřena, na místě zasahuje velké množství hasičů

21. listopadu 2023 16:20 , aktualizace středa 22. listopadu 14:57


     Dnes odpoledne došlo v Plzni k požáru v Galerii Slovany, podle prvotních informací má hořet na střeše budovy. Na místě v tuto chvíli zasahuje velké množství hasičů a byla provedena evakuace objektu, která se týkala několika set osob, jak zákazníků tak i zaměstnanců.


     Policisté uzavřeli okolí objektu a také Francouzkou třídu.

     První na místě byly policejní hlídky SPJ. Policisté vybavení plynovými maskami a ochrannými přilbami zahájili hašení pomoci hasicích přístrojů.

     "Snažíme se zabránit rozšíření požáru ze střešní jednotky vzduchotechniky/klimatizace do střešního prostoru. Nasadili jsme hasící zařízení Cobra," uvedl nám mluvčí hasičů.

     Na místě je několik zraněných, respektive nadýchaných zplodin, ale dle prvotních informací by neměl být nikdo zraněn vážně.

     Bližší informace zjišťujeme a postupně aktualizujeme.

Aktualizace:

     "Na místo byly vyslány tři výjezdové skupiny z nichž jedna je s lékařem. Z evakuovaných osob nikdo nepotřeboval ošetření.
    Aktuálně na místě zůstala jedna výjezdová skupina, která má v péči mladého muže, který ale s největší pravděpodobností po kontrole nebude vyžadovat další péči v nemocnici,"
doplnila informace mluvčí záchranné služby.

     Na místo byl přistaven evakuační autobus, ve kterém je poskytnut tepelný komfort zaměstnancům, kteří si nestihli vzít svrchní oblečení.

18,00  Již byla ohlášena lokalizace a likvidace požáru, hasiči redukují počet zasahujících, na místě zůstávají jen hasiči ze stanice Plzeň Slovany a vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru.


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.