Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Požár v Plzni na Slovanech, na místě je několik zraněných

Doprava na Slovanské třídě byla kompletně uzavřena včetně provozu tramvají, místu se prosím vyhněte

16. prosince 2023 16:57 , aktualizace středa 20. prosince 16:38

Hasiči

     
     Dnes po čtvrté hodině odpoledne došlo v Plzni na Slovanské třídě k požáru domu. Požár zasáhl prostory v prvním patře, začal se velice rychle šířit a sloupec kouře byl vidět ze značné části Plzně.

     Svědci popisovali, že vše mělo začít mohutným výšlehem plamenů z okna, který podle nich dosáhl skoro až do poloviny ulice.


     Na místo vyjelo osm jednotek hasičů celkem se čtrnácti kusy techniky, při jejich příjezdu však již byl celý byt v plamenech. Podle informací z místa se má jednat ubytovnu, kde se mělo v době požáru nacházet větší množství osob jak Čechů i cizinců různých národností.

     Policisté zajistili evakuaci osob ze zasažené i přilehlých budov a prostor uzavřeli, hasiči zahájili hasební práce a průzkum, zda v budově někdo nezůstal. Doprava na Slovanské třídě byla kompletně uzavřena včetně provozu tramvají.

     Na místo byl povolán i evakuační autobus hasičů.

     Záchranáři na místo vyslali několik posádek. Podle prvotních informací je na místě několik zraněných, kteří jsou naštěstí ale mimo ohrožení života. 

     Zjišťujme další informace a postupně budeme aktualizovat.

Aktualizace:

17,20 "Několik lidí skončilo po nadýchání kouřem v péči ZZS. Jednadvacet lidí jsme umístili do našeho evakuačního autobusu. Požár je v tuto chvíli již uhašen," uvedl nám mluvčí hasičů.

17,28  "Aktuálně máme v péči patnáct osob z autobusu na pozorování a kontrolu. Postupně transportujeme první ošetřené osoby. Šest s potížemi po nadýchaní zplodin do Fakultní nemocnice Lochotín, dvě do Privamedu, dvě do Plicní ambulance a dvě na ORL Fakultní nemocnice Bory," doplnila mluvčí záchranné služby.

17,55  "Vyšetřování příčin požáru si přebírají kriminalisté," dokončila mluvčí policie.


 D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.