Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dnešní požár v Tesco, jednou z možností i je, že ho mělo založit dítě

Kvůli ohni na prodejní ploše museli být evakuováni nakupující i prodavači

Autor: Karel Aleš pátek 29. března 16:35 , aktualizace úterý 2. dubna 12:41

Hasiči


     Dnes po desáté hodině dopoledne vyjíždělo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů do nákupního centra Tesco Stores v Sušici, kdy byl oznámen požár přímo na prodejní ploše obchodu. Byl zde zapálen stojan se zápalkami, zapalovači a náplněmi do nich, přičemž následně došlo k silnému zakouření obchodu.

     "Personál i nakupující byli evakuováni ještě před našim příjezdem a personál také sám zahájil hašení," uvedl nám velící důstojník hasičů s tím, že příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel.

     "O Velkém pátku nás čekalo velké překvapení. Poplach aktivovaný protipožárním čidlem v Tesco. Až do dnešního dne se po našem příjezdu a průzkumu vždy prokázalo, že jde o planý poplach. Dnes tomu ale tak nebylo a v Tesco hořelo. Bylo zapotřebí uhasit stojan se zapalovači a náhradními náplněmi do nich a nakupující i personál musel být evakuován," doplnili sušičtí hasiči.

     "Dnes v dopoledních hodinách jsme přijali oznámení o požáru v jednom z obchodních domů v Sušici. Náš technik provedl ohledání místa a následně policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření," uvedla mluvčí policie.

     Podle informací z místa mělo stojan zapálit dítě, ale to policie zatím ještě nepotvrdila.

Foto: hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.