Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Požár v továrně na dřevěné pelety

Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů i speciální technika a požár se podařilo úplně zlikvidovat až po devíti hodinách od nahlášení

Autor: Petr Novák pondělí 26. února 08:34 , aktualizace 08:45

Hasiči


     Včera před druhou hodinou odpoledne došlo v Halži na Tachovsku k požáru firmy na výrobu pelet. K požáru vyjelo devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

     "Požár měl rychlý rozvoj vzhledem k všudypřítomnému dřevnímu prachu. Sálavým teplem se přenesl i na asi polovinu uskladněných pilin. Mimo to hořely i vrstvy prachu na střešních příhradových konstrukcích a shluky hořícího prachu padaly do dosud nezasažených pilin. Sálavým teplem byl poškozen i místní kolový nakladač a vrstvy dřevního prachu žhnuly v různých dalších přilehlých částech budovy," popsal tiskový mluvčí hasičů.

    Hasiči při boji s ohněm nasadili šest proudů "C", speciální zařízení Cobra a hasící hřeby.

    "Plamenné hoření haldy pilin se nám podařilo rychle srazit. Dále jsme hasili samotnou linku a hlavně obsah zásobníku vyrobených pelet, tedy menší silo uvnitř budovy. V haldě pilin o objemu asi 60 krychlových metrů se nacházela skrytá žhnoucí ohniska, na místo zásahu si tedy velitel povolal i techniku ze ZÚ Zbiroh, abychom mohli piliny vyvozit na volné prostranství a prohasit je," doplnil mluvčí hasičů.

     Požár se podařilo zlikvidovat zhruba po devíti hodinách od nahlášení. Škoda byla velmi přibližně odhadnuta na 700 tisíc korun. Příčinu požáru šetří hasiči i policisté.

Foto: HZS

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.