Foto Video

Požár založili žháři ve věku 13 a 15 let, jeden uprchl z výchovného ústavu

Největší případ žhářství v kraji, škoda je několik set tisíc a oheň bude hořet ještě několik dní

úterý 31. března 08:39 , aktualizace 12:41

Hasiči Zadržení pachatele

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Včera odpoledne jsme jako první informovali o rozsáhlém požáru u Horšovského Týna, kde byl sloupec kouře viditelný z několikakilometrové vzdálenosti.
     Bohužel i dnes nad městem stoupá dým a bude tak ještě několik dní, protože takto rozsáhlý požár nelze uhasit. Celou noc na místě oheň hlídali místní dobrovolní hasiči, tedy chlapi od rodin, kteří tuto práci dělají ve svém volném čase, a požářiště budou hlídat ještě minimálně další den.
     Na místě bylo uskladněno šest set balíků sena, z ohně bylo hasiči zachráněno pouze několik desítek balíků, ale i ty jsou kouřem zničené. "Je to pro nás obrovská ztráta, máme kolem tisíce kusů dobytka. Samozřejmě budeme muset tohle seno teď koupit někde jinde, škoda je minimálně tři sta tisíc korun. Vůbec nedokážu pochopit, proč to ty děti udělaly," řekla nám na místě zničená majitelka.
     Podle našich informací stojí za požárem dva kluci. Třinácti a patnáctiletý, oba již s více problémy za sebou. Starší z hochů krátce před tímto nepochopitelným žhářstvím uprchl z výchovného ústavu v Praze. "Nejhorší na tom je, že to zapálili schválně. Poprvé jim to totiž nechytlo, tak se vrátili a zapálili to znovu. Jednoho chytili místní policajti na místě a druhého tady pán naháněl po okolí autem a ztratil se mu někde tady v sídlišti," uvedl nám náš zdroj.
     Policisté během večera dopadli i druhého z hochů, případ si ještě včera převzali domažličtí kriminalisté a zahájili úkony trestního řízení.


 


    

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.