Foto

Požáry v přírodě, popadané stromy i hořící auto

Hasiči mimo mnoha výjezdů stále střeží požářiště v Chotíkovském lese

středa 24. dubna 10:03

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Za včerejšek vyjížděli hasiči v Plzeňském kraji k celkem 18 případům popadaných stromů, přičemž nejčastěji se jednalo o stromy, které tvořily překážku v provozu.
     Hasiči také zasahovali u čtyř požárů v přírodním prostředí. V jednom případě se jednalo o dohašení požáru v Nemanicích, o kterém jsme informovali včera. V Čeminech hasiči zasahovali u požáru skládky bioodpadu. V Habarticích zase hasiči zasahovali dopoledne u požáru několika pařezů a odpoledne u požáru hrabanky po pálení.
     Současně hasiči stále zasahují v Chotíkovském lese, kde střeží požářiště pondělního lesního požáru. V průběhu včerejšího dne byly jednotky zredukovány postupně na šest, čtyři a ve večerních hodinách na dvě. Dnes dopoledne proběhla na místě schůzka s představiteli obce a správci lesa, na které bylo rozhodnuto, že vzhledem ke stále se objevujícím lokálním ložiskům požáru budou dvě jednotky na místě ponechány minimálně do zítřka.
     Dnes ráno kolem páté hodiny vyjížděli hasiči z Dobřan a Přeštic do Komenského ulice v Dobřánkách, kde došlo k požáru osobního vozu. Ten byl při příjezdu hasičů již v plném rozsahu hoření. Na likvidaci požáru hasiči nasadili jeden vysokotlaký a jeden C proud.
     Při události nedošlo ke zranění osob.

Foto: Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.