Foto Video

Žhář z Doubravky je dopaden

Mladík se vloupal do hospody, vykradl ji a nakonec i zapálil

12. července 2021 15:53 , aktualizace 15:53

Hasiči Pátrání Vloupání

     Velmi rádi informujeme, že žhář, který se pokusil v noci z pátku na sobotu zapálit hospůdku Nad Tůněmi na Doubravce, byl již dopaden a podle našich informací je jím čtyřiadvacetiletý M. K., který se ke svému činu již i přiznal.
     Velkou zásluhu na jeho rychlém dopadení mají jak naši čtenáři, tak i členové facebookové skupiny Plzeňáci, kteří muže poznali a policii poskytli cenné informace vedoucí k jeho rychlému dopadení.


Původní článek

     V noci z pátku na sobotu po půl čtvrté ráno přišel k oblíbené hospůdce Nad Tůněmi ležící v Plzni v ulici Nad Úslavou mladý muž, rozbil okno a vlezl dovnitř. Restauraci prohledal, vzal si pár drobností, protože pokladnu a cigarety zde personál nenechává, a chtěl odejít. Jenže v tu chvíli si všiml kamer a došlo mu, že ho po celou dobu snímaly, takže se rozhodl provést něco nepochopitelného a zřejmě proto, aby záznamy zničil, hospůdku zapálil.
      Co na tom, že někoho připraví o živobytí a zaměstnance o práci, tohle mladík neřešil. Do plastového odpadkového koše naházel papíry, které na baru našel, přidal plastové kelímky, vše zapálil a z hospůdky zcela v klidu odešel. Oheň poté rychle roztavil koš, plast se roztekl po dřevěné podlaze, pomalu začínaly hořet i fošny, ze kterých je udělaná podlaha a restaurace se zaplnila kouřem. Je jasné, že celodřevěné hospůdce zbývalo už jen pár minut, než ji oheň zcela pohltí.

Záchrana v posledních minutách

     Naštěstí jen o pár minut později jeli ulicí Nad Úslavou doubravečtí policisté a pozorná policistka ve vzduchu ucítila kouř. Policisté zastavili, po zdroji kouře začali pátrat a pak zahlédli záblesk plamenů uvnitř nedaleké restaurace. Pak už bylo vše rychlé, policisté zavolali hasiče a sami zahájili hašení. Na místo vyjeli hasiči z Doubravky, Slovan a Plzně středu, kteří požár uhasili.
     Vzhledem k tomu, že příčinu požáru samozřejmě v tu chvíli ještě nikdo netušil, na místo dorazil vyšetřovatel hasičů, který v krátké době poznal úmyslné zapálení. K restauraci tedy vyjel i výjezd kriminální policie a také majitel, který stáhl kamerové záznamy a vše bylo jasné.

Pomozte i Vy, naši čtenáři

     Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání několika trestných činů a po pachateli samozřejmě intenzivně pátrají. Pomozte dopadnout tohoto evidentně všeho schopného mladíka. Znáte ho? Víte kde se pohybuje? Vaše informace volejte na linku 158 nebo nám je napište. Jménem majitele restaurace Davida Vám za pomoc velmi děkujeme.