Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pozor mimořádná zpráva - v Plzni došlo k úniku jedovatého plynu

Prosíme sledujte tuto zprávu, neustále aktualizujeme

18. června 2021 11:59 , aktualizace 15:15

Hasiči Záchranáři

Konečná zpráva zde:

Již třetí mrtvý po úniku Sulfanu ve Skvrňanech

Již třetí mrtvý po úniku Sulfanu ve Skvrňanech

19. 06. 2021, 14:39, aktualizace 20. 06. 2021, 22:41

Bohužel zemřel další člověk na včerejší otravu plynem

Původní článek

     Poslední dva dny si stovky obyvatel Skvrňan stěžují na nesnesitelný zápach. Hasiči včera vysvětlili, že jde o zápach z kanalizace, který vznikl závadou na ČOV s tím, že provozovatel ČOV již situaci řeší. Včera měření provedené hasiči nepotvrdilo výskyt nebezpečných výparů, ale dnes je vše jinak, podle všeho unikl do ovzduší sulfan (dříve sirovodík) a již došlo k otravě několika lidí. Na místě právě teď probíhá resuscitace u několika osob.

Policie a městská policie uzavírá dopravu pro pěší i pro vozidla ve směru na Skvrňany.

1. aktualizace
      Podle prvotní zprávy by zasaženo mělo být necelých deset lidí, několika se podařilo z místa utéct, čtyři to bohužel nestihli a otrávili se. Zatím víme, že proběhla jejich resuscitace, ale o jejich současném zdravotním stavu zatím informace nemáme. Uzavírka je od křižovatky Vejprnická x Křimická až po Vejprnická x Domažlická. Samozřejmě je zastavena i MHD.

2. aktualizace
     Již je oficiálně potvrzeno, že k úniku došlo z čističky odpadních vod v předních Skvrňanech a bohužel skutečně jde o sulfan tedy sirovodík, který je jedovatý. Podle svědků došlo v čističce, kde právě probíhala oprava, k další havárii, jedovatý plyn se ve velmi vysoké koncentraci začal valit ven v podobě hustého kouře, takže svědci mysleli, že se jedná o požár a z budovy vybíhali otrávení lidé. První na místě byli policisté, kteří s evakuací pomáhali a ty pak vystřídali hasiči, neboť se na místě dalo pracovat pouze v protichemických oblecích.

4. aktualizace

     Máme k dispozici již i vyjádření mluvčího hasičů, který uvedl že na místě zasahuje laboratoř Třemošná a hasiči ze všech tří plzeňských základen. Dnes deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne přišlo oznámení o čtyřech osobách v bezvědomí v prostorech čističky odpadních vod. "Událost jsme řešili jako hromadné postižení osob, na místě zasahovalo osm pozemních prostředků, tři lékaři a pět vozů RZP. Zasaženi byli všichni muži ve věku 40 až 60 let a byli ve velmi vážném stavu transportováni na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři.

5. aktualizace
      "Hasiči na místě s technology momentálně řeší danou situaci, jakým způsobem zamezit dalšímu vývinu nebezpečných látek i jak nebezpečný odpad zlikvidovat. Souběžně s tímto probíhá propátrávání budovy a snažíme se otevřít ty dveře, do kterých jsme se před tím nedostali, abychom zjistili, zda se v budově nenachází ještě další lidé.
     Provoz na přilehlých komunikacích byl zastaven a předpokládáme zastavení ještě na nějakou dobu, dokud budou měřitelné koncentrace, které by mohly ovlivňovat okolí. Lidem v okolí bylo doporučeno nevětrat. K dalšímu ohrožení lidí ale již momentálně nehrozí,"
uvedl nám mluvčí hasičů.

6. aktualizace
     Uzavření komunikací je zrušeno a průjezd je již povolen. Později byla ale z důvodu zajištění bezpečnosti při odvážení nebezpečného odpadu Vejprnická ulice znovu uzavřena.

Mimořádné zpravodajství ukončeno, celková zpráva zde:

Již třetí mrtvý po úniku Sulfanu ve Skvrňanech

Již třetí mrtvý po úniku Sulfanu ve Skvrňanech

19. 06. 2021, 14:39, aktualizace 20. 06. 2021, 22:41

Bohužel zemřel další člověk na včerejší otravu plynem