Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hasiči připomínají kdo má odpovědnost za odstranění ledu či sněhu ze střech

Pozor na tající sníh a led na střechách! Hasiči mají za sebou desítky výjezdů k odstranění rampouchů hrozících pádem.

6. prosince 2023 14:56 , aktualizace 15:08

Hasiči

Partner článku – RK Salzmann


     Vzhledem k mrazivému počasí posledních dní a nynějšímu oteplení dochází k uvolňování sněhu a ledu ze střech budov a tím i ohrožení kolem procházejících chodců. Těm samozřejmě pádem ledu nebo namoklého sněhu hrozí často i vážné zranění.

     K odstranění těch nejnebezpečnějších případů vyjíždějí hasiči a v posledních dnech mají v západních Čechách za sebou již desítky takových zásahů. Bohužel majitelé nemovitostí často zapomínají, že odpovědnost za bezpečnost mají především oni sami.

     "Hasiči nejsou údržbáři a tak zasahují pouze na veřejných budovách, jako jsou úřady, muzea a knihovny, případně na místech s větším pohybem osob, jako jsou centra měst nebo nemocnice," upozorňuje tiskový mluvčí a zdůrazňuje: "Odpovědnost za odstranění rampouchů či sněhu ze střechy na soukromých budovách je na majiteli nebo provozovateli!"


 


RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu. Prodej a pronájem: nemovitostí - byty | domy pozemků - stavební i hospodářské | komerčních nemovitostí - developerské projekty | obchody | haly