Sedmdesát tisíc, to již zavazuje! Více než pět let práce, od hledání stop k vrahům až po pátrání po majiteli koťátka

Pozor - Plzeňskem prochází podvodník

Muž předstírá, že je kamarádem majitele prodejny a žádá prodavačky o vyplacení peněz

sobota 15. června 22:56 , aktualizace 22:56

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V uplynulém týdnu přijali policisté na obvodních odděleních v Klatovech i v Nýrsku oznámení zatím o čtyřech podvodných jednáních. Ve všech případech přišel vždy zatím neznámý pachatel do obchodu a představoval se jako kamarád majitele prodejny.
     Vždy začal předstírat, že majitele provozovny po telefonu kontaktuje a on mu potvrzuje, že mu prodavačky mohou vyplatit peníze. Ve dvou obchodech chtěl pak muž zaplatit vstupenky na sportovní utkání za 4 800 Kč a v dalších dvou prodejnách požadoval vyplacení 14 800 Kč a 5 000 Kč za opravu vozidla.
     Pouze v jednom z uvedených případů se prodavačka nenechala napálit a po muži žádala předložení občanského průkazu a sepsání dokladu o vydání finanční hotovosti. V tomto případě pachatel z obchodu odešel a už se do obchodu nevrátil.
     Policie ve dvou případech již zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. 

     V rámci tohoto případu policie upozorňuje obsluhující pracovníky prodejen, aby v žádném případě nevypláceli finanční hotovost neznámým osobám pod záminkou, že pachatel je domluven s majitelem prodejny. Vždy si osobně prověřte, zda tvrzení občana odpovídá skutečnosti.

Podobný případ byl i v Plzni
     O podobném vykukovi používajícím stejnou fintu jsme informovali na začátku tohoto roku:

Podvodník dopaden - děkujeme!

Podvodník dopaden - děkujeme!

12. 01. 2018, 13:58

Policisté děkují čtenářům za poskytnuté poznatky

Foto: Ilustrační 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.