Foto

POZOR: Podvodníci s bezpečnostními zámky v Plzni

Varujeme před podvodníky útočícími na seniory, pomozte nám, sdílejte a varujte své příbuzné

13. listopadu 2017 12:06 , aktualizace středa 6. prosince 21:18

Podvodníci

Přišlo nám:

Dobrý den,
     prosím, zda by vaše redakce nemohla informovat na svých stránkách o nekalých praktikách, které se v minulém týdnu objevily v Plzni.
     V domech obchází byty firma TOP dveře s.r.o. a nabízí bezpečnostní zámky za předraženou cenu. Oslovují především seniory, které přesvědčí, že jejich zámek je nedostatečný a že jim jej vymění. Řeknou nějakou cenu, kterou však nakonec ještě navýší, protože k zámku prodávají jednotlivé klíče každý za 500,- Kč.
     Vím, že většina seniorů si to zde nejspíše nepřečte, ale prosím uvědomělé čtenáře, aby informovali své babičky, prababičky, dědečky a pradědečky, aby si na tuto firmu dali pozor.
                                             Děkuji
(jméno pisatelky má redakce k dispozici)


1) Případ jsme samozřejmě prověřili, podomní prodejci se jednak dopustili přestupku, protože podomní prodej je na celém území Plzně zakázaný, což nám telefonicky potvrdili strážníci Městské policie.

2) Tito podvodníci si vydělali na jedné montáži zámku cca 8,500 korun, protože tento zámek ve velkoobchodu pořídíte za pouhých 1,300 korun, na internetu za cca 1,800 a v maloobchodu kolem 2,000 korun.
     Jak nám dnes sdělili specialisté z Klíčového centra v Žatecké ulici v Plzni, tento zámek u nich pořídíte do 2,000 a o třídu lepší mají za 3,000, pět klíčů je pak k obou zámkům samozřejmě zdarma a případné přidělání klíče je za 175, nikoli za 500 jako u podvodníků z firmy TOP dveře s.r.o..

3) Pokud u Vás byli také, zámek si musíte nechat okamžitě vyměnit, samozřejmě totiž nevíte, kolik klíčů si páni "montéři" nechali a nyní již znají Vaši adresu.

4) Tito podvodníci jezdí napříč celou naší zemí, tyto podvody jsou hlášeny z více měst. Například server "Měšec.cz" varuje, že již před rokem varoval spotřebitele před společností Groziskon s.r.o., vedenou Martinem Pšeničkou, který tuto zlodějskou praktiku rozjel. Nyní se bezpečnostní vložky prodávají pod jménem společnosti TOP Dveře s.r.o., ale se změnou názvu ale nepřišla ani změna jednatele ani změna obchodních praktik společnosti, varuje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení.

5) Podvedená babička, jejíž rodina nás kontaktovala, dostala bezcenný doklad, místo příjmového jí podvodníci totiž dali výdajový pokladní doklad.

    Pokusili jsme se "montérů" na jejich praktiky zeptat na uvedeném čísle 739 261 733, ale když jsme se představili, zahrnul nás pouze proud nadávek.

Zámek, který podvodníci namontovali za 10,500 nám ochotně ukázali v Klíčovém centru, jenže u nich byl 5x levnější...

Originál dokladu a krabičky od podvodníků:

Za pomoc s přípravou tohoto článku děkujeme firmě Klíčové centrum H&B Group s.r.o.