Pozor, Slovanská třída se bude kompletně uzavírat

Uzavírka bude mezi ulicemi Částkova - Malostranská od 16. září do 30. listopadu

pátek 13. září 09:58 , aktualizace 10:03

Partner článku – Prestol Holding

    Od pondělí 16. září dojde k úplné uzavírce Slovanské třídy v úseku Částkova - Malostranská z důvodu realizace závěrečné etapy opravy tramvajové trati na Slovanské ulici v Plzni.
     Přechodnou úpravu provozu na silnici I/20 Slovanská třída stanovil Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství nejdéle do soboty 30. listopadu 2019. Rekonstrukce krytu vozovky v úseku Sladkovského – Malostranská ve směru do centra města pak proběhne na jaře 2020 a vyžádá si částečnou uzavírku.

     Oprava tramvajové trati na Slovanské ulici začala předáním staveniště 4. ledna 2019. V rámci rekonstrukce dochází k obnově krytu vozovky, rekonstrukci kanalizace, vodovodu a repanelizaci tramvajové trati směrem do centra v úseku od náměstí Milady Horákové po ulici Sladkovského a ve směru z centra od ulice Částkova po náměstí Milady Horákové.

     Na opravě Slovanské ulice se podílejí investoři Správa veřejného statku města Plzně, která zajišťuje rekonstrukci tramvajové trati, trolejového vedení a doplnění ukolejnění detekce světelného signalizačního zařízení, Vodárna Plzeň, jež provádí úpravy vodovodních armatur a sanaci kanalizace a Ředitelství silnic a dálnic České republiky, které zajišťuje celoplošnou úpravu krytu vozovky.

     Do neděle 15. září bude hotové kompletní vozovkové souvrství v úseku Sladkovského – Částkova směrem z centra a bude odstraněno veškeré dočasné dopravní značení a oplocení. O den později začne úplná uzavírka Slovanské ulice v úseku Částkova – Malostranská.

     Rekonstrukce krytu vozovky v úseku Sladkovského – Malostranská směr do centra pak proběhnou na jaře 2020 za částečné uzavírky.

Zdroj: město Plzeň


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost