Foto Video

Ze Zlaté Belánky se do ulic sypalo sklo

Policisté museli uzavřít jednu z nejrušnějších křižovatek v Plzni a doprava kolabovala

čtvrtek 6. srpna 16:42 , aktualizace 17:31

Doprava Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Hasiči a policisté vyjížděli dnes kolem třetí hodiny odpoledne ke Zlaté Belánce, tedy kancelářské budově na křižovatce Klatovské třídy a Borské ulice. Ve čtvrtém patře zde totiž došlo zřejmě vlivem pnutí materiálu k popraskání několikametrového prohnutého okna, které hrozilo zřícením.
     Z důvodu zajištění bezpečnosti byl nejprve uzavřen chodník v okolí budovy, nedalo se totiž odhadnout, zda se okno samovolně nezřítí a takovéto množství skla z několikametrové výšky by samozřejmě mohlo způsobit vážná zranění.


     Hasiči se zodpovědnou osobou vstoupili do budovy a pomocí háků museli celé vnější sklo strhnout. Po dobu zásahu samozřejmě museli policisté částečně celou křižovatku uzavřít, což v odpoledním provozu okamžitě způsobilo dlouhé zácpy a bohužel minimálně v jednom případě, na křižovatce Borské a Koperníkovy ulice, došlo kvůli nepozornosti řidičů i k dopravní nehodě.

     Díky včasnému zásahu se vše obešlo bez zranění osob. Bohužel se jako obvykle museli policisté potýkat s neukázněnými chodci, kteří uzavření chodníku, zřízené jen pro jejich bezpečnost, odmítali respektovat. Asi nejpitomějším argumentem byl požadavek staršího muže, který po policistech žádal předložení soudního příkazu k tomu, že on do páskou uzavřeného prostoru nemůže vstoupit.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.