Hasiči, záchranáři i policisté zasahují v dětském táboře

Záchranné složky odvážejí z tábora asi šedesát dětí, nejhůře postižené do nemocnic

23. července 2020 19:58 , aktualizace 22:29

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

Aktualizace:

Desítky dětí jsou v nemocnicích - situace se dramaticky zhoršila

Desítky dětí jsou v nemocnicích - situace se dramaticky zhoršila

23. 07. 2020, 22:05, aktualizace 23. 07. 2020, 23:01

Záchranná služba nyní uvedla, že již hospitalizovali 50 dětí a 5 dospělých

Původní článek:

     Dnes kolem šesté hodiny odpoledne vyjížděli záchranáři, hasiči i policisté do dětského tábora Máchův mlýn, ležícího nedaleko obce Chříč na rozhraní našeho a Středočeského kraje, kde byly hlášeny zdravotní problémy, které postihly větší množství dětí.
     "Odpoledne se několika dětem z jedné z oddělených částí tábora udělalo špatně, začaly zvracet a stěžovaly si na bolest břicha. Přivolali jsme proto na místo záchranku," uvedl nám majitel střediska.

     Záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že nevolnost, zvracení a bolesti břicha postihly celé osazenstvo této části tábora. Protože se jednalo o přibližně šest desítek dětí, událost začala být řešena jako hromadné postižení osob.

     Následně bylo rozhodnuto o odsunu všech dětí z této části tábora, s tím, že s nimi jako dozor pojedou vedoucí, které podle majitele potíže nezasáhly. Na místo byl proto povolán evakuační autobus hasičů, ke kterému byly děti kvůli špatnému přístupu transportovány sanitními vozy.
     Necelá desítka dětí, které byly ve vážnějším stavu než ostatní, byla transportována do nemocnice.

     "Zatím nevíme co se stalo, hned po prvních několika případech jsme se obrátili i na Krajskou hygienickou stanici, aby zde provedla šetření, naposledy tu byli na kontrole ani ne před dvěma týdny," řekl nám majitel střediska s tím, že na táboře jsou samozřejmě dodržovány veškeré hygienické normy i platná nařízení v rámci Covid19.
     Z přibližně sto padesáti dětí, které ve středisku momentálně jsou, problémy postihly jen přibližně třetinu v konkrétní části. Pořadatelé nyní zvažují, zda předčasně neukončit turnus i v ostatních částech. Vše tak závisí na výsledcích vyšetření.
     Případem se začala zabývat i policie, která ve věci zahájila úkony trestního řízení a veškeré okolnosti události prověřuje.

     Momentálně čekáme na podrobnou zprávu Zdravotnické záchranné služby, kterou k článku připojíme, jakmile jí budeme mít k dispozici.

Foto: Dětský tábor Máchův Mlýn zdroj internet
Úvodní foto ilustrační z jiné evakuace dětského tábora

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…