Prchající pronásledovali taxikáři i strážníci

Opilci se změnili ve sprintery a prchali středem města

sobota 13. dubna 18:10 , aktualizace 20:13

Partner článku – Mraknet

     V noci na dnešek kolem druhé ráno spatřila motohlídka městské policie vozidlo Opel jedoucí na náměstí Republiky od Riegrovy ulice k Prešovské. Již na první pohled bylo patrné, že řidič nebude v pořádku, protože vozidlo mimo jiné i nesvítilo.
     Strážníci za Opelem vyrazili a dali mu světelnou i zvukovou výzvu k zastavení vozidla. Řidič vozu nejprve nereagoval, zrychlil a ujížděl, ale pak se rozmyslel zastavil u Prešovské a on i spolujezdec vyběhli z vozu a začali prchat. Strážníci vyrazili za řidičem a začali ho pronásledovat. Muž mimo jiné prchal Františkánskou a Bezručovo ulicí, kde se obrátil, běžel do Zbrojnické, do Šafaříkovo sadů a běžel opravdu rychle. Strážníkům vyběhli na pomoc i plzeňští taxikáři i náhodný kolemjdoucí: "Bylo tam více lidí, vyskočili tam i nějací kluci z taxíku, my ho jen sledovali a naváděli strážníky," popsal nám pohotový mladý muž.
     Strážníci nakonec prchajícího zadrželi a ukázalo se, že prchal protože řídil opilý. Strážníci muži narozenému v roce 1999 naměřili víc jak 1,2 promile a následně ho pro podezření ze spáchání trestného činu předali policistům.

Foto: Ilustrační

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.