Foto

Prchajícího zloděje z křoví vytáhl policejní pes Gorbi

Celostátně hledaný muž v kradeném autě před policisty prchal marně

středa 23. listopadu 15:16 , aktualizace 15:37

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Klimahome

      Rovnou do vězení putoval muž, který se na konci října pokusil při silniční kontrole ujet policistům.

      Policisté si v průběhu noční služby ve Stodu všimli vozidla, za jehož volantem poznali muže, o kterém věděli, že má platný zákaz řízení. Za vozidlem proto vyjeli a u čerpací stanice ho předepsaným způsobem zastavili.
      Řidič nejprve jednal, jako by s policisty chtěl spolupracovat, když však policisté k jeho vozu přistoupili, sešlápl plyn a začal ujíždět směrem na Chotěšov. Policisté vozidlo pronásledovali až do Chotěšova, kde řidič odbočil na polní cestu, vůz nechal na místě a utekl.

      Protože se muž zjevně skrýval v nedalekém porostu, přivolali si policisté na pomoc psovoda se služebním psem Gorbim. Ten na místo dorazil během krátké chvíle a pro Gorbiho bylo nalezení muže skrývajícího se v trnitém křoví sebemenší problém.
      "Policisté třiačtyřicetiletého muže na místě zadrželi a zjistili, že nemá žádné doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, měl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a také se nachází v databázi celostátního pátrání, neboť byl na něj vydán příkaz dodání do výkonu trestu odnětí svobody. V celostátním pátrání bylo i samotné vozidlo a registrační značky.
      V zavazadlovém prostoru vozu byl také nalezen dvousetlitrový barel plný nafty a ve vozidle další věci potřebné k čerpání kapalin a různé nářadí,"
popsala tisková mluvčí policie.

      Zadržený muž poté odmítl dechovou zkoušku, test na drogy i lékařské vyšetření a po provedení potřebných úkonů byl převezen do věznice.
      Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Neoprávněné užívání cizí věci a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto PČR

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.