Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Prchajícího zloděje zastavila až hrozba zbraní

Kvůli pár tisícovkám způsobil recidivista na domě škody za statisíce

24. ledna 2023 19:00 , aktualizace 19:04

Krádež Městská policie Vazba Vloupání Zadržení pachatele

     V neděli dopoledne vyjížděli strážníci do ulice K Stráži v městské části Plzeň Roudná, kde jeden z obyvatel zaslechl řinčení rozbíjeného skla a všiml si rozbitých a otevřených balkonových dveří jednoho z rodinných domů.


     Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se uvnitř domu pohybuje podezřelá osoba, dále tedy budovu hlídali a přivolali si na pomoc policisty. 
     "Po vstupu policistů na pozemek začal z nemovitosti podezřelý muž utíkat směrem k přilehlým pozemkům. Policisté vyběhli za ním, strážník mezitím muži nadběhl a pod hrozbou namířené služební zbraně jej vyzval, aby zastavil. Toho muž uposlechl a následně byl zadržen," popsala tisková mluvčí strážníků.

     "Devětatřicetiletý muž přelezl oplocení pozemku, prošel zahradou k rodinnému domu, kde páčil plastové vstupní dveře, několik oken a až dalšími dveřmi, které vypáčil, se dostal dovnitř. Při pokusu o vniknutí do objektu navíc poškodil fasádu. Dům poté prohledal a odcizil šperky a finanční hotovost a nezjištěné množství sběratelských poštovních známek. Škoda na poškozených dveřích, oknech, fasádě a podlahách byla vyčíslena na 415 tisíc korun, škoda na odcizených věcech a finanční hotovosti byla vyčíslena na 14 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie.

     Zadržený pachatel byl umístěn do policejní cely. "Kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého obvinili z trestných činů Porušování domovní svobody, Poškození cizí věci a Krádež. Zjistili, že se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl trestním příkazem Okresního soudu Plzeň - město uznán vinným mimo jiné pro trestný čin Krádež k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 12 měsíců, který vykonal v říjnu 2022, a rozsudkem Okresního soudu Plzeň - sever ve spojení s usnesením Krajského soudu v Plzni odsouzen pro Krádež k nepodmíněnému trestu v délce 14 měsíců, který vykonal v říjnu 2021," doplnila mluvčí policie.

    Kriminalisté se spisovým materiálem státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby a ten mu vyhověl. Recidivista tak dnes odpoledne stanul před okresním soudem v Plzni, který návrh akceptoval a do vazby muže poslal.  TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost