Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Schovat se před Cooperem na záchodě bylo zbytečné a směšné

Ukrývající se zloděj byl od začátku outsiderem, stál proti němu totiž skutečný psí mistr

19. prosince 2023 13:40 , aktualizace 14:15

Policie Vloupání Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – Toyota Dolák


     Pořádnou smůlu měl v pátek 15. prosince zloděj, který se v nočních hodinách vloupal do prodejny smíšeného zboží v Chebu, přičemž poničil opláštění střešní krytiny, skleněnou výplň okna i bezpečnostní dveře uvnitř objektu.

     Zloděj prodejnu důkladně prohledal a nakonec se pokusil vniknout do trezoru, což se mu ale nepodařilo a svým pohybem v objektu navíc spustil poplach.

     "Na místo se tak okamžitě vydalo několik policejním hlídek včetně psovoda se služebním psem. Po příjezdu policistů došlo k zabezpečení perimetru okolí budovy a následně policisté společně se psovodem a služebním psem Cooperem vstoupili do objektu. Po postupném prohledávání rozsáhlého objektu služební pes označil štěkotem dveře od toalety. Psovod několikrát zopakoval zákonnou výzvu, kterou muže vyzval, aby opustil svůj úkryt. Ten tak po chvíli učinil a policisté jednatřicetiletého muže okamžitě zadrželi," popsal tiskový mluvčí policie s tím, že zadržený muž z objektu nakonec nic neodcizil, přesto způsobil škodu téměř 140 tisíc korun.

     "Policisté jednatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže ve stádiu pokusu a poškození cizí věci. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí jednatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval, na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky," doplnil mluvčí policie.

     Vzhledem k tomu, že se pachatel nachází ve vazbě, asi tento článek číst nebude. Snad mu ale příbuzní během návštěvy vyřídí, že neměl šanci, narazil totiž na mistra. Pes Cooper je mnohonásobným šampionem soutěží policejních psů.

Foto PČR

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.