Mladý muž nepřežil a dívka se svíjela v křečích

V Plzni došlo v poslední době ke dvěma případům předávkováním drogami

středa 29. června 18:23 , aktualizace 18:31

Drogy Městská policie Smrt Záchranáři

Partner článku – TUEBOR General Service

Dívka přežila

     V noci na dnešek krátce po půlnoci vyjížděli strážníci do Vojanovy ulice na oznámení o hlasitě pokřikující dvojici. Podle mluvčí městské policie po příjezdu na místo strážníci našli mladý pár, přičemž dívka seděla na lavičce, držela se za břicho a svíjela se v bolestech a křečích.
     "Od muže, který u ní stál, se strážníci dozvěděli, že jeho dvacetiletá přítelkyně užila neznámé drogy. Do příjezdu zdravotníků monitorovala hlídka ženin zdravotní stav," popsala tisková mluvčí městské policie.
     Záchranáři mladou ženu při vědomí, ale s poruchami chování způsobenými značnou intoxikací transportovali k dalšímu vyšetření do Fakultní nemocnice Lochotín.

Mladý muž bohužel ne

    Podstatně hůře skončil případ mladého muže, který byl v pátek 17. června nalezen na náměstí Míru v Plzni.
     Osmadvacetiletého muže nejevícího známky života si kolem půl třetí odpoledne všimli kolemjdoucí, jak sedí opřený o strom nedaleko budovy rozhlasu. Bohužel jakákoli pomoc již nebyla možná a přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. 
     Na místo byl povolán koroner a případ si převzali k šetření kriminalisté. Muž měl čerstvý vpich v ruce, v kapse injekční stříkačku a další potřebné k nitrožilní aplikaci pervitinu či jiné drogy.
     "V případu bylo předběžně vyloučeno cizí zavinění a byla nařízena soudní pitva k určení přesné příčiny úmrtí," uvedla nám k tomuto případu tisková mluvčí policie s tím, že v současné době se čeká na výsledky znaleckého rozboru z oboru toxikologie.  

Foto ilustrační 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost