Foto Video

"Kvůli pár minutám!"

Dva případy řidičů zbytečně riskujících střet s vlakem

22. listopadu 2021 18:00 , aktualizace 18:05

Doprava

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Srážky osobních aut s vlaky patří k těm nejzávažnějším dopravním nehodám, ke kterým může dojít, a velice často končí fatálně. Je proto opravdu zarážející, že se stále najdou řidiči, kteří kvůli pár ušetřeným minutám srážku s vlakem naprosto vědomě riskují vjetím na přejezd přes světelný signál Stůj! nebo dokonce pod spouštějícími se závorami. 

     Čtenáři nám zaslali hned dva takové případy z poslední doby.

     K prvnímu případu došlo v neděli 14. listopadu mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne na železničním přejezdu Klatovy Beňovy, kde podle čtenáře řidička s vozem Fiat bez zaváhání projela pod právě klesajícími závorami, ačkoli již nějakou chvíli na přejezdu svítilo červené světlo.

     (Datum na kameře neodpovídá reálnému času události)

     Druhý případ nám přišel od čtenáře, který v pátek 19. listopadu pozdě v noci projížděl Tlučnou. Ten nám celou událost popsal v dopise.
     "Lehce po jedenácté v noci jsem v Tlučné zaznamenal nepochopitelné riskovaní řidiče osobního vozu, kdy těsně před přejezdem předjel můj autobus a vrhl se na přejezd, kde už nějakou dobu blikala červená signalizace.
     Projel jen pár vteřin před vlakem jedoucím na Domažlice, který jel v tu chvíli naštěstí jen velmi pomalu, jelikož se pravděpodobně teprve rozjížděl ze stanice.
     V prvotní chvíli, když jsme byli pár desítek metrů před přejezdem a viděl jsem ve zpětném jeho úmysl mě předjet, jsem si pomyslel, že přes mně nevidí tu červenou, a tak jsem začal troubit a snažil se najet více do středu vozovky abych ho od jeho manévru odradil, ale co následovalo mně za mou pětiletou praxi v autobusu doslova vyrazilo dech,"
popsal řidič.

Co na to policie?

     "Za vjezd na železniční přejezd na červenou hrozí řidičům finanční postih 2500 až 5000 korun, sedm bodů v kartě řidiče a zákaz řízení až na půl roku.

     Za závažný přestupek Nedovolené předjíždění, což je právě například předjíždění na železničním přejezdu nebo v těsné blízkosti před ním, pak řidiči ze druhého případu hrozí v přestupkovém řízení finanční postih 5000 až 10 000 korun, sedm bodů v kartě řidiče a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců," uvedla tisková mluvčí policie. 


 
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.