Foto

Šel Plzní a ničil

Vadili mu lidé, lavičky, výlohy i skleněné výplně tramvajové zastávky

2. února 2021 09:06 , aktualizace 09:10

Alkohol Městská policie Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň
     Vulgárně nadávající a lidem vyhrožující agresivní muž kopající v neděli vpodvečer do laviček na náměstí Republiky samozřejmě vzbudil pozornost a obavy hned několika kolemjdoucích, kteří zavolali na tísňovou linku. Na náměstí okamžitě vyrazila hlídka ze služebny Městské policie Plzeň-Střed, která dotyčného nalezla a zajistila.
     Ukázalo se, že jde o osmadvacetiletého muže, který krátce před tím rozkopal výlohu prodejny Botanik v Riegerově ulici a ještě další výlohy na jiných místech Plzně, například v Přemyslově ulici a skleněné výplně tramvajové zastávky u CAN. Jako důvod svého řádění muž uvedl, že nezvládá problémy v rodině a v zaměstnání a tak se chce dostat do vězení. Poté se muž podrobil testu na přítomnost alkoholu, který ukázal více než jednu promile.

      Strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali policisty a muže jim předali. Přání poznat celu zevnitř se nakonec muži splnilo, policisté totiž zjistili, že na muže je vydán Souhlas se zadržením za obdobnou trestnou činnost v jiném městě. Plzeňští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci.


 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.