Přepadli muže a bili ho pažbou pistole

S airsoftovou pistolí po muži chtěli peníze nebo drogy

8. února 2019 21:33 , aktualizace 21:39

Loupež Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Ve čtvrtek 31. ledna v noci se obyvatel jednoho panelového domu v Rotavě chystal na návštěvu k sousedovi, když u vstupních dveří potkal dva muže, kteří po něm chtěli drogy nebo peníze. Jeden z mužů přitom v ruce držel pistoli. Muž jim odpověděl, že u sebe nic nemá, načež ho starší muž napadl a několikrát ho udeřil do hlavy pažbou. Mladší z mužů zatím jistit vchodové dveře a po celou dobu na napadeného vulgárně pokřikoval.
     Napadený stále trval na svém, že u sebe žádné peníze ani drogy nemá a protože se bál o život prosil útočníky, aby ho nechali být a pustili ho domů, odkud jim nějaké peníze donese. Když se ale snažil odejít ke svému bytu, starší muž ho znovu začal bít a vyhrožoval, že ublíží jeho přítelkyni i jemu, a že je oba zabije. Poté oba útočníci utekli pryč.
     Po útočnících okamžitě začali pátrat policisté a po několika hodinách byli oba muži policisty zadrženi a převezeni na policejní stanici. Až poté bylo zjištěno, že zbraň, kterou útočník použil, byla airsoftová.
     "Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 30letého muže jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a mladistvého muže jako obviněného ze spáchání provinění Loupež," uvedla tisková mluvčí policie.
     Oba dva muži byli umístěni do policejní cely. Následně proběhlo soudní řízení, ve kterém bylo rozhodnuto o umístění staršího muže do vazební věznice. Mladistvý muž byl propuštěn a stíhán bude na svobodě.
     Třicetiletému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 10 let. Mladistvému může být uložen až pětiletý trest odnětí svobody.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.