Foto

Přes třicet dopravních nehod a požár "Skleněného pekla"

Záchranné složky od rána vyjíždějí k velkému množství případů, jeden řidič do autobusu naboural se třemi promile v krvi

pátek 18. ledna 09:41 , aktualizace 10:26

Doprava Hasiči Nehody Počasí Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      Od druhé hodiny ráno vyjížděly všechny záchranné složky k velkému množství případů, převážně dopravních nehod v souvislosti s ledovkou.
      V Plzeňském kraji do současné chvíle došlo k více než třiceti dopravním nehodám, z toho k sedmnácti na území města Plzně. Bouralo se v ulici U Letiště, kde se střetly tři osobní vozy, U Prazdroje narazil nákladní automobil zezadu do dodávky, na Anglickém nábřeží se střetl osobní automobil s autobusem a stejně tak ve Znojemské, kde řidič osobního vozu podle policie nadýchal dokonce tři promile alkoholu.
     "Dopravní policisté reagují na aktuální stav dopravních nehod, byl zvýšen počet dopravních hlídek k jejich šetření. V Plzni vypomáhají i kolegové z dopravního inspektorátu venkov," řekla nám tisková mluvčí policie.

     K velkému množství dopravních nehod se před osmou hodinou ráno přidal ještě požár tzv. "Skleněného pekla", tedy nezkolaudované stavby na křižovatce Rokycanské a Jateční ulice v Plzni, hojně využívané místními bezdomovci.
     I sem musely vyjet všechny záchranné složky, z místa byly totiž hlášeny osoby nadýchané zplodinami hoření.
     "Na místě zasahovali hasiči ze stanic Střed a Slovany. K hašení požáru střešní konstrukce jsme museli použít Cobru, jejíž pomocí byl požár v krátké době zlikvidován. V tuto chvíli na místě pracuje náš vyšetřovatel," řekl nám tiskový mluvčí hasičů.
     Podle tiskové mluvčí záchranářů zranění osob nebyla vážná a obě byly po ošetření ponechány na místě.

Foto: KP a HZS

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.