Foto Video

Převrácené čtyřče těžkých kulometů - článek aktualizován o vyjádření policie

Havárie válečné techniky v Plzni na Rokycanské

pondělí 9. května 16:06 , aktualizace 16:10

Doprava Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

Aktualizováno:

     "Při rozjezdu se automobilu se samovolně odpojilo tažné zařízení, došlo k vychýlení přívěsu, který se následně samovolně rozjel a zasáhl středový ostrůvek, kde zlomil dopravní značku. Následně přejel do prostoru křižovatky, kde se převrátil na bok. Dechová zkouška byla osmatřicetiletého řidiče s negativním výsledkem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Řidič dostal na místě pokutu v příkazním řízení," doplnila nám informace k této nehodě mluvčí policie.

Původní článek:

     V neděli odpoledne kolem šesté hodiny, když se z plzeňských Slavností svobody začali rozjíždět jednotliví účastníci, měl jeden z nich bohužel nehodu na křižovatce Rokycanská x Cvokařská.
     Jednalo se o civilní vozidlo Mercedes, které táhlo autopřepravník, na kterém bylo umístěno americké válečné čtyřče M55 Machine Gun Trailer Mount osazené těžkými kulomet M2A1 Browning.

     K nehodě došlo tak, že se mercedesu při rozjezdu na semaforu odpojilo celé závěsné zařízení, autopřepravník se samovolně rozjel, odbočil šikmo přes Cvokařskou ulici, zasáhl středový ostrůvek, kde zlomil dopravní značku a poté se i s kulometným čtyřčetem převrátil na bok.

     Nehoda se naštěstí obešla bez ranění osob a na místo tak vyjeli pouze dopravní policisté, kteří podrobili řidiče testu na alkohol, který byl s negativním výsledkem. Okolnosti nehody policisté dále šetří.

     Vojáci pojali vyproštění převráceného nákladu velmi originálně, nevolali ani hasiče ani odtahovou službu, ale z tábora si přivolali svůj taktéž originální americký válečný těžký vyprošťovací vůz M1A1 Ward LaFrance 1000, který za války sloužil k vyprošťování a odtahu poškozených tanků i jiných těžkých vozidel.
    Toto vozidlo je vybavené pětitunovým jeřábem, který autopřepravník i s kulometným čtyřčetem snadno převrátil zpět na kola.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.