Foto

Převrácený autobus, železniční nehoda i náklaďák na boku

Sníh a namrzlá vozovka komplikují dopravu v celém kraji, záchranné složky zasahují na několika místech najednou

30. listopadu 2021 14:07 , aktualizace 14:56

Doprava Hasiči Nehody Počasí Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

      Jako každý rok, i nyní při zhoršení počasí a nástupu prvních sněhových pokrývek dochází k většímu množství dopravních nehod. Stejně je tomu i dnes a záchranné složky od rána vyjížděly k několika méně závažným nehodám, ale i k několika vážným.

Převrácený náklaďák

     Po poledni došlo na křižovatce silnic č. 22/I a 187/II u obce Číhaň na Klatovsku k havárii nákladního vozu, který se převrátil mimo silnici. Řidiče z kabiny vozu museli vyprostit hasiči a následně si ho do péče převzali záchranáři.
     Okolnosti nehody šetří policie, místo je velmi špatně průjezdné.

Vlak narazil do stromu

     Hasiči v kraji řeší několik případů stromů padlých na silnice i železniční tratě, nejčastěji na Klatovsku.
     Kolem půl jedné odpoledne došlo nedaleko Železné Rudy na úrovni Brčálníku k najetí vlaku Os 7547 do stromu padlého na koleje. Při havárii naštěstí nedošlo ke zranění nikoho z třinácti osob cestujících ve vlaku.  Hasiči a drážní hasiči cestující z vlaku evakuovali a nyní na místě pracují na obnovení provozu, který byl následkem nehody v úseku zastaven. 

Převrácený autobus

     Krátce před jednou hodinou odpoledne došlo na silnici I/20 asi napůl cestě mezi Chudčí a Bezvěrovem k havárii autobusu, který se převrátil mimo silnici. I k této nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a záchranáři si do péče převzali tři cestující, kteří při havárii utrpěli zranění.
     "Záchranáři na místě nehody ošetřili dvě ženy ve věku 66 a 68 let s, lehčími zraněními byly obě transportovány do Fakultní nemocnice Lochotín. Na místě byl ošetřen i řidič, který utrpěl zranění na ruce od rozbitého skla," popsala tisková mluvčí záchranářů.
     "Pětačtyřicetiletý řidič autobusu, který jel ve směru od Plzně na Karlovy Vary, asi půl kilometru před obcí Bezvěrov vlivem špatných povětrnostních podmínek, tedy sněžení a silného větru, sjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil na bok. Autobusem cestovalo celkem deset osob včetně řidiče," popsala okolnosti havárie tisková mluvčí policie s tím, že policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou, v současné chvíli je provoz omezen a řízen kyvadlově. Šetření a odstranění havárie bude trvat několik hodin.

Foto HZS

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!