Aktuálně Foto

Čelní střet, dva mrtví, dvě zraněné děti

Při nehodě zemřel cizinec a bohužel i babička vezoucí vnoučata

8. listopadu 2018 16:04 , aktualizace 17:03

Doprava Hasiči Nehody Smrt Záchranáři

     Dnes před jednou hodinou odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě u Čihaně, kde se čelně střetly dva osobní vozy. Po nárazu zůstal jeden z vozů stát na silnici a druhý byl odmrštěn do příkopu.
     Na místo vyrážely všechny záchranné složky a startoval i vrtulník LZS.
     Hasiči tři osoby museli z vraků vozů vyprostit. Podle našich informací v jednom z vozů cestoval pár ze zahraničí a ve druhém voze babička s vnoučaty.
     Přes veškerou snahu záchranných složek na místě se dva z pěti zraněných bohužel nepodařilo zachránit. Žena zemřela okamžitě, muže se záchranáři pokoušeli resuscitovat, bohužel neúspěšně.
     "Žena narozená v roce 1953 utrpěla zranění neslučitelná se životem, muž narozený v roce 1951 zemřel po resuscitaci. Osmiletou dívku se středně těžkým zraněním transportujeme letecky na urgentní příjem FNL a dva středně těžce zranění, chlapec 10 let a žena narozená v roce 1948 jsou transportováni na Emergency FNL kvůli závažnému mechanismu dopravní nehody. V tuto chvíli nejsou v ohrožení života" uvedli záchranáři.
     Policisté šetří příčinu, průběh a všechny okolnosti této tragické nehody.
     "Sedmašedesátiletý cizinec jel vozem Seat ve směru od Horažďovic na Klatovy a na místě tzv. Buková vyjel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, kde došlo k čelní srážce s protijedoucím vozidlem Ford Fusion. Na místě podlehl zraněním tento řidič a pětašedesátiletá řidička ze Sušicka. Do nemocnice byly převezeny dvě nezletilé osoby a cizinka, narozená v roce 1948," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Silnice bude asi do půl páté uzavřena, odklon dopravy je veden v obci Mochtín směrem na Hradiště, Kolinec a zpět na silnici 1/22 a opačně.

Foto: Hasiči