Foto

Při nehodě bylo zraněno pět lidí včetně dítěte

Střet čtyř vozů na Vysoké zablokoval hlavní tah z Plzně na Klatovy

16. listopadu 2019 14:37 , aktualizace 15:06

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     Dnes po desáté hodině dopoledne došlo na silnici 27 u odbočky na Dobřany k dopravní nehodě, při které se střetly čtyři osobní vozy. Dva vozy skončily mimo vozovku, jeden dokonce převrácený na střechu.
     Podle policie došlo k nehodě ta, že za křižovatkou Dobřany - Vysoká přibrzdil řidič ročník 1990 s vozem Ford Mondeo u auta, které bylo po srážce se zvěří mimo komunikaci, aby se zeptal, zda řidič nepotřebuje pomoc. Za Mondeem zastavilo vozidlo Volkswagen Passat, řidič ročník a za tímto vozidlem dále zastavilo vozidlo Škoda Fabia. Do stojících vozů poté naboural vůz Volkswagen Golf.
     "Řidič narozený v roce 1969 zřejmě nepřizpůsobil rychlost a narazil do Fabie, která narazila do Passatu, sjela do příkopu a převrátila se na střechu. Vozidlo Volkswagen Passat pak narazilo do Fordu Mondeo," popsala tisková mluvčí policie.
     Z místa bylo hlášeno pět zraněných a k nehodě tak vyjely všechny záchranné složky.
     Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a začali likvidovat uniklé pohonné hmoty pomocí sorbentu.
     Záchranáři mezitím ošetřili zraněné, které následně transportovali do nemocnic.
     "Z místa nehody transportujeme ženu ročník 1966 se středně těžkým zraněním, ale při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice. Žena ročník 1976 spolu s chlapcem 2008 byli s lehčím zraněním v oblasti zad a horních končetin transportováni do Fakultní nemocnice na Lochotíně. Muž ročník 1969 a žena ročník 1953 se zraněními v oblasti hrudníku byli transportováni do Fakultní nemocnice na Borech," uvedli záchranáři.
      V souvislosti s nehodou bylo v místě dopravní omezení v obou směrech trvající asi dvě hodiny. Policisté odkláněli dopravu ze silnice 27 směrem na Dobřany a silnici 180, od Klatov v místě křižovatky Vysoká a od Plzně v místě nájezdu na dálnici u Šlovic. 

Foto hasiči

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.