Foto

Autobusu nedala přednost řidička, tramvaj zase nabrali popeláři

Dvě nehody s vozy PMDP zároveň a bohužel došlo i ke zranění cestující

7. června 2021 15:20 , aktualizace 16:29

Doprava Nehody

Partner článku – Klimahome

Řidička versus autobus

     Dnes před půl třetí došlo v Plzni u křižovatky Klatovská x Sukova ke střetu autobusu městské hromadné dopravy linky č. 29 a osobního vozu Mitsubishi. Oba vozy jely po Klatovské třídě směrem na Bory a na křižovatce se Sukovo ulicí řidička osobního vozu náhle přejela z levého pruhu  do pravého přímo před autobus. Řidič autobusu se ženu snažil upozornit na hrozící kolizi zatroubením, starší řidička bohužel zazmatkovala a zareagovala prudkým zašlápnutím brzd. Došlo ke střetu, při kterém upadla jedna ze starších cestujících v autobusu, ve kterém cestovalo celkem pět osob.
     Vzhledem k tomu, že si žena stěžovala na bolest a motání hlavy, na místo vyjeli záchranáři, kteří ženu transportovali do nemocnice. Test na přítomnost alkoholu vyšel u obou řidičů negativní a veškeré okolnosti nehody policie dále šetří.

Popeláři versus tramvaj

     Ve stejné době došlo na Mikulášském náměstí ke střetu tramvaje s popelářským vozem. Podle informací z místa popelářský vůz odbočující ze Slovanské třídy vlevo do Papírnické ulice vybočil zadní částí ze svého pruhu a poškodil bok tramvaje linky číslo 1 přijíždějící do zastávky Mikulášské náměstí.
      Při této nehodě nedošlo ke zranění osob. Řidič popelářského vozu dle všeho střet ani nezaznamenal a z místa odjel, poškozená tramvaj byla odstavena U Zvonu a policisté nyní šetří veškeré okolnosti nehody. 


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.