Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Při pádu letadla zemřeli dva muži - aktualizováno

Resuscitace trvala více než čtyřicet minut, bohužel byla neúspěšná

12. září 2023 13:56 , aktualizace 18:46

Hasiči Nehody Smrt Záchranáři


Článek byl aktualizován

     Všechny záchranné složky včetně policejního vrtulníku z Prahy a vrtulníku Letecké záchranné služby z letiště v Líních dnes před devátou hodinou dopoledne vyrážely do Tlustic, což je obec ležící na hranicích Plzeňského a Středočeského kraje, kde došlo k pádu malého letadla do zahrady rodinného domu.

     Na místě byli nalezeni dva velmi vážně zranění muži, kteří podle záchranářů utrpěli mnohačetná zranění. Oba muže museli hasiči vyprostit z vraku letounu a u obou musela být zahájena resuscitace. "Přes veškerou snahu všech posádek na místě a zhruba čtyřicet minut trvající resuscitaci oba muži svým zraněním bohužel podlehli," uvedli záchranáři.

     "V troskách letounu byly zaklíněné dvě zraněné osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Následně pomáhali posádkám zdravotnické záchranné služby při resuscitaci. Ta byla asi po čtyřiceti minutách ukončena, pacienti podle lékaře svým zraněním na místě podlehli. Oba vrtulníky, které byly k letecké nehodě povolány z Prahy a Plzně, odletěly prázdné. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin. Poté spolupracovali s policií a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod při vyšetřování. Žádné další osoby v souvislosti s touto nehodou zraněné nebyly," doplnili podrobnosti hasiči.

     Šetření letecké nehody si převzali kriminalisté a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří mimo jiné zjišťují, jak k pádu došlo a kdo z mužů pilotoval. V případu byla nařízena soudní pitva obou zemřelých k určení přesných příčin jejich smrti.

     Trosky zříceného ultralightu hasiči vyzvedli ze zahrady rodinného domu pomocí jeřábu, aby mohlo být převezeno k odbornému zkoumání. Podle prvotních informací se má jednat o letoun Evektor EV-97 Eurostar SL patřící Letecké škole Hořovice.

Foto: Hasiči