Foto

Mezinárodní pronásledování zfetovaného pachatele skončilo havárií

Šílená honička začala v Německu a v Česku pokračovala přes dva okresy

28. ledna 2018 17:51 , aktualizace 20:18

Drogy Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Dnes ráno ve čtvrt na osm sdělili němečtí policisté svým českým protějškům, že pronásledují přes hranice států vozidlo VW Golf směrem od Bärnau na Pavlův Studenec. Vozidlo Golf německé polici začalo ujíždět poté, co se ho pokusili zastavit, když jelo po německé dálnici v protisměru.
      Naši policisté vyrazili německým kolegům na pomoc a s honičkou se setkali hned za Tachovem. Řidič vozu se choval jako naprostý šílenec a svým velice riskantním způsobem jízdy ohrožoval kohokoli, kdo se zrovna na silnicích pohyboval, a že ohrožených řidičů nebylo málo. Řidič totiž jel na Tachov, Planou, Chodovou Planou, Trstěnice, Zadní Chodov a směrem na Broumov, kde se ale otočil zpět na Chodov, pak jel na Trstěnice, Velkou Hleďsebi a Dolní Žandov, takže projel dva okresy. Teprve před Jesenicí řidič zahnul na Lipoltov a tam ve snaze o šílený manévr narazil do sloupu a pak skončil ještě v plotě.
      Zadržení řidiče také neproběhlo bez problémů, muž byl pod vlivem drog a kladl policistům značný odpor, takže bylo nutné k jeho zadržení použít donucovací prostředky. Následně bylo také zjištěno, že muž nevlastní řidičský průkaz a na vozidle byly umístěny kradené registrační značky z jiného vozu.
     Muž ze Sokolovska, který vozidlo řídil, je naší redakci známý z několika případů, o kterých jsme již psali. U nás, ale hlavně v Německu má osmadvacetiletý muž neuvěřitelných více než sto záznamů za drogy, krádeže, řízení bez ŘP a další věci.
     "Výsledek dnešního testu na omamné látky vyšel pozitivní na metamfetamin," uvedla k nehodě mluvčí policistů Karlovarského kraje.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.