Foto Video

Případ dobřanské vraždy objasněn, padlo obvinění

Po posledním možném pachateli Patriku Dankovi se stále pátrá

15. září 2017 09:05 , aktualizace 12:43

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Policejní zpráva:

     V pondělí dne 11. 9. 2017 přijali policisté oznámení o nálezu mrtvého muže neznámé totožnosti v ulici Loudů v obci Dobřany na jižním Plzeňsku.
     Věc si na místě dle věcné příslušnosti převzali kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje pro důvodné podezření, že muž se mohl stát obětí násilného trestného činu. Krajští kriminalisté začali na případu intenzivně pracovat.
     Ještě ten den ztotožnili zemřelého jako 28letého cizince (Ukrajinec pozn. red.). Díky místní znalosti, záznamům z kamerového systému a preciznímu prověřování se kriminalistům podařilo ustanovit skupinu osob, která se mohla násilné trestné činnosti dopustit.


Náš původní článek zde: Násilná smrt muže u mateřské školky


     Ve středu 13. 9. 2017 pak proběhlo na jižním Plzeňsku rozsáhlé prověřování míst, která mohla mít souvislost s trestnou činností. Rovněž proběhlo podání vysvětlení u několika osob za účelem objasnění všech okolností případu.
Náš původní článek zde: Vražda a jednomu z podezřelých ještě nebylo ani 15 let!     Po pečlivém zadokumentování všech důkazních prostředků pak vrchní komisařka zahájila trestní stíhání dvou 17letých mladíků pro provinění loupeže dle § 173 odst. 1, odst. 4 tr. zákoníku, spáchaného ve formě spolupachatelství. Zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí dvou obviněných mladistvých osob do vazby.

     Obviněné osoby měly ještě společně se dvěma podezřelými dne 10.9.2017 kolem 22.00 hodin vylákat poškozeného cizince na inkriminované místo. Čtyřčlenná skupina pak muže fyzicky napadla, protože se chtěla zmocnit věcí, které měl poškozený u sebe. V napadání mladíci pokračovali údery a kopy do horní části těla, v důsledku čehož muž zemřel.
     V souvislosti s případem prověřujeme ještě další dvě podezřelé osoby, a to jednoho nezletilého a jednoho mladého muže, po kterém prozatím pátráme.

Konec celé policejní zprávy

     Příbuzní obviněných mladíků krátce po jejich zadržení z domu prchli, ale včera se zase vrátili.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.