"Přišel jsem o všechno," říká okradený barman

Moc mě mrzí, že mě okradl nějaký soused, který mě musel znát

17. června 2018 20:09 , aktualizace 20:49

Partner článku – Delta Plzeň

     Na dnešní noc asi hned tak nezapomene mladý barman z Plzně. "Mám brigádu v jedné větší plzeňské restauraci, včera jsem měl dvanáctku, to se naběháte pěkných pár kilometrů a hlavně v tomto horku to fakt utahá," vyprávěl nám dnes mladý muž.
     Po službě si dal s kolegy ještě pár piv a pak vyrazil do Kollárovy ulice vyspat se. "Bydlí tam můj kamarád, u kterého občas spím, většinou, když jdu druhý den zase do práce, protože to mám jen pár minut. Bydlel jsem tam, i když jsem před tím v Plzni studoval," vysvětloval barman.
     Bohužel kamarádi se špatně domluvili a ten, co byl v bytě, s příchodem druhého nepočítal, takže měl klíče v zámku. "Věděl jsem, že kamarád za dvě hodiny vstává do práce, tak jsem ho nechtěl budit a řekl jsem si, že počkám na schodech."
     Mladý muž si sedl na schody před bytem v druhém patře běžného bytového domu, který byl dole zamčený. Bohužel ho zmohla únava, a když se vzbudil po asi dvouhodinovém spánku, přišel šok.
     "Vůbec to nechápu, opilý jsem nebyl, opravdu jen unavený, přesto mi někdo vybral kapsičku od košile, kde jsem měl peníze za brigádu. Zmizel mi ale i batůžek, kde jsem měl dražší telefon, tablet, power banku, MP4 přehrávač, ale také zapalovač Zippo s vyrytým jménem, který jsem dostal k narozeninám. Že jsem dohromady přišel asi o 18000 korun mě samozřejmě mrzí, ale hlavně nemám nic ze své minulosti, data i fotky jsem měl buď v telefonu nebo v tabletu a vše jsem si zálohoval v tom druhém. To, že přijdu najednou o obojí, mě nikdy nenapadlo," vyprávěl nám barman s tím, že nechápe, jak ho mohl okrást někdo ze sousedů, které všechny zná minimálně od vidění.
     Ukázalo se, že zloděj si počínal velice zkušeně, poté co mladíkovi vykradl kapsičku, odnesl si jeho batoh ke sklepu, kde si celý jeho obsah rozložil na schodiště, v klidu si vybral vše co chtěl a zbytek věcí tam prostě ponechal volně ležet.

     "Dopoledne jsem byl vše oznámit na policii na Anglickém nábřeží, policisté byli strašně milí a slíbili, že udělají maximum. Vzkažte jim prosím moje poděkování," dokončil barman.

     Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na samém začátku, nebudeme zveřejňovat ani adresu místa krádeže ani popis odcizených předmětů, ale k případu se ještě vrátíme.

Foto: Ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.