Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Muž, který ve Vochově zastřelil útočníka, je nevinný

Kriminalisté po několikaměsíčním vyšetřování rozhodli, že se jednalo o nutnou obranu a případ odložili

22. listopadu 2021 10:47 , aktualizace 13:22

Právo Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Po měsících nejistoty si konečně může oddechnout Honza, který v noci z 23. na 24. března zastřelil ozbrojeného a velmi nebezpečného pachatele, který ho přepadl v jeho domku ve Vochově. Policisté nyní rozhodli, že se jednalo o nutnou obranu a případ odložili.
    Vše sice již od začátku hrálo ve prospěch střelce a veřejnost stála jednoznačně na jeho straně, ale kriminalisté se závěrem vyšetřování samozřejmě museli počkat na vyhotovení znaleckých posudků. "Pro správné objasnění celého případu kriminalisté na místě využili i vyšetřovací pokus. Po vyhodnocení všech důkazních prostředků, po provedených výsleších a po vyhodnocení znaleckých posudků z oboru kriminalistika, odvětví balistiky a oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství a toxikologie policejní orgán dospěl k závěru, že se jedná o případ nutné obrany, tedy o okolnost vylučující protiprávnost činu," podrobně uvedla mluvčí policistů.

Pro připomenutí, co se vlastně stalo?

     Bezproblémová rodina Honzy bydlí v bývalém drážním domku, do kterého po druhé hodině ráno vnikl oknem cizí muž. Honza ho s legálně drženou zbraní vyzval, aby dům opustil, muž ale dál postupoval proti němu a tak Honza v obavě o život svůj i své ženy vystřelil.

     Střela muže zasáhla do hrudníku, zřejmě náraz o kost jí vychýlil a z těla pak vyšla zadní částí ramene. Postřelený pachatel ještě stačil vyběhnout na zahradu, kde zůstal ležet u cestičky. Honza okamžitě přivolal záchrannou službu a sám začal poskytovat silně krvácejícímu muži první pomoc, přičemž ho telefonicky instruovala operátorka záchranné služby.
     Honza o život muže bojoval dvanáct minut, než dorazili první záchranáři a resuscitaci převzali. Bohužel zranění bylo fatální a lékař musel u sedmatřicetiletého muže konstatovat smrt. Policisté uzavřeli široké okolí a na místo dorazili kriminalisté i koroner. 

     Druhý den se ukázalo, že Honzovy obavy o život byly zcela oprávněné, zastřeleným byl totiž Jaroslav V. v minulosti odsouzený za velice brutální vraždu sedmašedesátiletého seniora.


Minulost zastřeleného muže

     Jaroslav V. byl v minulosti odsouzen za vraždu k výjimečnému trestu šestnácti a půl roku odnětí svobody. V dubnu 2003 totiž ubodal sedmašedesátiletého seniora v Chodově na Sokolovsku a sebral mu necelé čtyři stovky, které pak utratil za drogy. Znalci tenkrát u soudu uvedli, že jde o silně narušenou osobnost a své jednání může znovu opakovat. 
     Jaroslav V. u soudu uvedl, že začal jako čichač Toluenu, také kouřil marihuanu a nakonec přešel na pervitin. Seniora znal osobně a u soudu přiznal, že byl ten večer pod vlivem pervitinu a marihuany, důchodce mu nabídl nocleh a uvařil mu jídlo.
     Pak prý měl Jaroslav V. halucinace, potřeboval dávku a proto důchodce mnohonásobně pobodal ho hrudníku a krku, poté ho dusil polštářem a nakonec mu přes hlavu přetáhl igelitový pytlík a utáhl ho drátem.
     Podle soudních znalců se však ukázalo, že se senior udusil krví z probodnutého jazyka a když ho vrah dusil polštářem a igelitem, byl už po smrti.

Pistole proti sekeře

     Použitou pistoli ČZ vz 75 ráže 9 mm držel Honza legálně, pořídil si ji asi před pětadvaceti lety jako dárek k narozeninám a mimo občas na střelnici ji až do osudné noci nikdy nepoužil. Útočník byl vybaven sekerou, kterou krátce před tím použil k vloupání.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.