Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Z přepravované nádrže vytekly tisíce litrů dusičnanu amonného

Přívěs traktoru po převrácení narazil do domu

18. května 2022 10:37 , aktualizace 11:05

Hasiči Nehody

    V pondělí 16. května krátce před osmou hodinou ráno došlo v obci Valeč na Karlovarsku k dopravní nehodě traktoru s přívěsem, který se převrátil a narazil do rodinného domu.

     Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, z nádrže na hnojivo vezené na přívěsu ale vyteklo 3600 litrů dusičnanu amonného a na místo proto vyjely krom policistů také čtyři jednotky hasičů. "Hasiči použili sorbenty na zachycení uniklé látky a společně s pracovníky odboru životního prostřední, vodoprávního úřadu, vodáren a kanalizací a správci Povodí Ohře řešili únik dusičnanu do kanalizace. Záchyt a odčerpání kontaminované vody byl po dohodě proveden v místní čistírně odpadních vod," uvedl tiskový mluvčí hasičů.

     Jak k nehodě došlo popsal tiskový mluvčí policie: "Jednadvacetiletý řidič traktoru jel obcí Valeč ve směru do obce Vrbice, při projíždění křižovatkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla a s traktorem dostal smyk. Následkem toho přejel do protisměru a poté převrátil přívěs i s hnojivem, který narazil do domu. Škoda byla předběžně odhadnuta na 135 tisíc korun."

     Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem a spáchaný dopravní přestupek vyřešili příkazním řízení na místě, tedy pokutou jednadvacetiletému řidiči.

Foto PČR a HZS


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost