Přivolal si policisty, pak na ně zaútočil

Muži, který zranil policistu, nyní hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody

čtvrtek 13. ledna 16:48 , aktualizace 17:30

Alkohol Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Začátkem tohoto týdne se na policii obrátil muž s oznámením, že mu v malé obci u Tachova bylo odcizeno osobní vozidlo.
     Při příjezdu policistů byl muž zjevně silně podnapilý a místo aby spolupracoval s hlídkou, která mu na jeho vlastní žádost přijela na pomoc, začal policistům vulgárně nadávat a slovně je napadat.
     "V průběhu jednání se ukázalo, že vozidlo nikdo neodcizil, přeparkoval ho totiž přítel dcery oznamovatele, který tím chtěl zabránit podnapilému otci své přítelkyně v odjezdu a řízení vozidla, nad čímž měl oznamovatel uvažovat," uvedla k případu tisková mluvčí policie s tím, že toto zjištění podnapilého muže ještě víc popudilo, a tak začal svůj agresivní projev proti hlídce stupňovat a nakonec na policisty zaútočil.
     "Policisté muže opakovaně vyzývali, aby se uklidnil a spolupracoval, přesto ve slovních útocích vůči policistům pokračoval a začal navíc vyhrožovat i fyzickým napadením. Policisté proto podnapilého oznamovatele opětovně vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání, nebo že budou použity donucovací prostředky. V tu chvíli muž fyzicky zaútočil na jednoho z policistů, kterého nejméně jednou udeřil rukou sevřenou v pěst do oblasti horní části těla a poranil jej," popsala útok tisková mluvčí policie.
     Policista po útoku agresora odstrčil, muž však ve slovním napadání pokračoval a vyhrožoval dalším fyzickým útokem a vzhledem k tomu, že na opakované výzvy stále nereagoval a chtěl zaútočit i na druhého policistu, byl proti němu použit slzotvorný prostředek a následně i služební pouta. Muž při tom však kladl aktivní odpor a opětovně fyzicky napadl policistu, na kterého již před tím zaútočil. Zpacifikovat agresora natolik, aby mohl být naložen do služebního vozu se podařilo až ve chvíli, kdy na místo dorazily další hlídky.
     "Po zadržení se sedmačtyřicetiletým mužem policisté provedli potřebné úkony a dechovou zkoušku, která potvrdila požití alkoholu s výsledkem téměř 1,5 promile alkoholu. Následně byl muž převezen do policejních cel," zakončila mluvčí policie s tím, že policejní komisař včera sdělil muži podezření ze spáchání přečinu Násilí proti úřední osobě a Přečinu výtržnictví.
      Nyní mu za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.  

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.