Foto Video

"Proč ho střelil? Nechápu to, nerozumím tomu!" plakala matka postřeleného

Kriminalisté obvinili střelce ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví a podali podnět na vzetí do vazby

22. listopadu 2021 18:55 , aktualizace 19:33

Alkohol Napadení Zbraně

Aktualizujeme:

     "Komisař služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Plzeň - venkov zahájil trestní stíhání pětapadesátiletého muže, kterého obvinil ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Ve věci bude podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," doplnila nám dnes informace k tomu jen těžko pochopitelnému případu mluvčí policistů.
     "Ale proč ho střelil? A zrovna tam! Nechápu to, nerozumím tomu! Vždyť se znali," plakala dnes matka postřeleného s tím, že vyjma obrovské bolesti čeká jejího syna ještě dlouhé léčení.


Původní článek

     V sobotu večer před půl devátou došlo v Chotěšově na jedné z místních ubytoven k postřelení muže. Na místo ihned vyjely všechny záchranné složky "Ten chlap se vrátil z hospody a začal tam vyřvávat, že mu ukradli židli. Syn ho zná, takže tam šel, aby ho uklidnil a řekl mu "Mirku, co to děláš!", ale on se na něj otočil se slovy "Co je zmrde?", vytáhl revolver, takový ten s tím bubínkem a střelil ho do rozkroku,popsala nám maminka zraněného muže.

     Záchranáři postřeleného muže transportovali do nemocnice, kde se ještě během noci podrobil operaci. Muž měl štěstí, tedy pokud se to tak u postřeleného vůbec dá říci, střela totiž minula močový měchýř a zastavila se u pánevní kosti, takže nezpůsobila žádné vnitřní zranění.

     Střelce policisté zajistili a momentálně se nachází v policejní cele. "Můžeme potvrdit, že v ubytovně v Chotěšově došlo po předchozí hádce mezi devětadvacetiletým a pětapadesátiletým mužem ke střelbě z volně prodejné palné zbraně a ke zranění mladšího z mužů ve spodní části horní poloviny těla. Policisté podezřelého muže i použitou zbraň zajistili," uvedla mluvčí policie s tím, že oba muži byli pod vlivem alkoholu a nadýchali kolem jednoho promile.

     Vyšetřování případu na místě převzali kriminalisté a případem se dále zabývají. Zbraň, kterou střelec použil, by podle našich informací měla být flobertka. Tato zbraň bude předána k balistické expertize, kdy se bude mimo jiné i zjišťovat, zda například nebyla nelegálně upravena pro zvýšení účinku.

pozn. red.:
Flobertka je palná zbraň, určená pro náboje s okrajovým zápalem. Flobertka je určena ke sportovní nebo tréninkové střelbě, účinný dostřel je malý a tato zbraň je volně prodejná zbraň od 18 let.

Foto:
1 - svědek
2 - ilustrační, flobertka zajištěná při obdobném případu