Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Informace Policie ČR k průjezdu US Army naším krajem

Průjezd konvojů jednotek americké armády Plzeňským krajem - informace

22. května 2021 15:50 , aktualizace 16:00

Informace Policie ČR k průjezdu US Army naším krajem

     O tomto víkendu a v pondělí budou projíždět Plzeňským krajem po dálnici D5 kolony jednotek americké armády, které se přesouvají na cvičení do Maďarska.  V této souvislosti budeme dohlížet na bezpečný průjezd vojenských vozidel i bezpečnost a plynulost dopravy na dálničním tahu. Provoz vozidel bude omezen pouze na sjezdech a nájezdech, na kterých bude vojenská technika sjíždět nebo naopak najíždět na těleso dálnice D5.

     Plánovaný čas příjezdu první kolony jednotek americké armády na území České republiky je plánován na sobotu 22. května v sedm hodin večer a poslední jednotka pak vstoupí na území našeho státu v devět hodin večer v pondělí 24. května 2021.

Informace pro řidiče

     Důrazně upozorňujeme řidiče, aby v žádném případě nenarušovali homogenitu kolony vojenských vozidel. Je nutné si uvědomit, že se jedná o těžkou armádní techniku a každý nestandardní manévr by mohl mít za následek kolizi, která by mohla mít až fatální následky. Počítejte tedy s tím, že kolonu vozidel musíte předjet celou nebo jet za ní.  Pokud budete mít v plánu sjet z dálnice, doporučujeme vám jet za kolonou armádní techniky a následně dálnici bezpečně opustit.

Policie ČR mjr. Mgr. Pavla Burešová

Podrobnější informace na stránkách Armády ČR zde

Foto: Ilustrační

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.