Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

První dobrovolně, druhý v poutech

Strážníci zajistili celostátně hledaného muže i agresivního opilce

středa 6. září 12:28 , aktualizace 12:34

Alkohol Městská policie Záchytka Zadržení pachatele


     V pondělí dopoledne se na překvapenou hlídku strážníků městské policie u Hlavního vlakového nádraží v Plzni obrátil starší muž s tím, že si myslí, že je v celostátním pátrání. "Když osmapadesátiletý muž zahlédl blížící se hlídku, sám se k ní přihlásil a sám od sebe uvedl, že je asi osobou v hledáčku státní policie. Strážníci se samozřejmě podivili nad tímto sdělením, ale vyřčené přání občana budiž splněno. Následovala lustrace muže, která jeho vlastní domnění potvrdila," popsala tisková mluvčí městské policie s tím, že na místo byla přivolána Policie ČR, která si hledaného muže převzala k dalším úkonům. 

     Zcela opačným příkladem byl muž, kvůli kterému strážníci týž den večer vyjížděli do centra Plzně. "V průběhu pondělního večera vyjížděla hlídka strážníků na oznámení, že na Americké ulici dochází ke slovnímu napadání a neznámý muž zde rozhazuje odpadky po ulici," uvedla mluvčí městské policie.
     Při příjezdu strážníků se na místě nacházela žena s mužem, ten však odmítal jakkoli spolupracovat. "Padesátiletý muž odmítal reagovat na výzvy k prokázání totožnosti, kterou jak se později ukázalo, nedokázal pro svou opilost ani jinak hodnověrně prokázat, a s hlídkou odmítal jakkoli spolupracovat. Dotyčný narušoval veřejný pořádek, takže bylo rozhodnuto, že noc stráví na protialkoholní záchytné stanici a předveden ke zjištění totožnosti bude, až vystřízliví," popsala mluvčí.
     Po tomto sdělení začal ale být muž vulgární, agresivní, nespolupracoval, a nakonec proti němu musely být použity donucovací prostředky, kdy mu byla přiložena pouta a na záchytku byl převezen s tím, že ze svého jednání se bude zodpovídat později.


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost